• Mistrz Klawiatury

    5 maja br. w naszym Gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs o Tytuł "Mistrza Klawiatury". W eliminacjach brali udział uczniowie naszej szkoły. 

    Konkurs polegał na napisaniu tekstu za pomocą komputera w jak najkrótszym czasie. Oceniano również poprawność napisanego tekstu. Mistrzem Klawiatury została Weronika Świszczorowska z klasy IIa, tytuł Wicemistrza Klawiatury zdobyła Anna Bacic z klasy IIc.

    Gratulujemy zwycięzcom.

    Organizatorzy

  • WF z klasą

    WF z klasą

    „WF z klasą” w Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, czyli uczniowie uczniom.

    Uczniowie klas trzecich pisali niedawno egzamin gimnazjalny. Dzień po testach, w piątek 24 kwietnia, zdali też inny egzamin.

    W ramach programu WF z klasą zrealizowali Lokalną Akcję Sportową, którą nazwali Piknikiem Olimpijskim.

    Oj, działo się działo.

    Trzecioklasiści wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego opracowali regulaminy i scenariusz imprezy. Zaprosili do udziału w sportowej zabawie swoich kolegów z klas młodszych oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej.

    Głównym konkursem dnia był turniej trzyosobowych zespołów w 30 sprawnościowych zadaniach rozmieszczonych na terenie wokół szkoły. Próby miały różny stopień trudności i szeroki zakres tematyczny, od żonglerki i rzutów go kosza po kręgle, grę w kapsle, w gumę … Oczywiście jednym z zadań był konkurs wiedzy olimpijskiej oraz konkurs wiedzy ogólnosportowej.

    Emocje sięgnęły zenitu. Nauczyciele nie wytrzymali i też włączyli się do zmagań.

    Imprezami towarzyszącymi był turniej tenisa stołowego, turniej piłki siatkowej oraz turniej halowej piłki nożnej.

    Jak na prawdziwy piknik przystało było też pyszne jedzonko. Uczniowie realizujący projekt edukacyjny związany ze zdrową dietą zaproponowali swoim kolegom pyszne wiosenne kanapki, sałatki, owoce zdrowe soki  oraz mus jabłkowy. Wszystkich chętnych zważyli, zmierzyli i obliczyli im BMI.

    Uwieńczeniem zabawy było losowanie nagród spośród wszystkich uczestników oraz nagrodzenie najlepszych dyplomami i drobnym sprzętem sportowym. Najaktywniejsza klasa zdobyła tytuł SUPER KLASY.

                                                                                                         Renata Pietroń

    Foto

  • Lider Samorządu Uczniowskiego

    Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie otrzymał tytuł „Lidera Samorządu Uczniowskiego” w konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

    Konkurs polegał na wykonaniu przez Samorząd określonych zadań: przeprowadzeniu kilku ogólnoszkolnych ankiet, które dotyczyły opinii uczniów na temat Szkoły, działań Samorządu czy relacji rówieśniczych, zorganizowaniu konkursu na ulubionego nauczyciela, debat na temat używek i przemocy oraz cyklu spotkań o charakterze integracyjnym. Uczniowie musieli również przeprowadzić akcję charytatywną oraz wykazać się dziennikarskimi i sportowymi zdolnościami.

    Udział w konkursie pozwolił Przedstawicielom Samorządu na lepsze zaplanowanie działań w bieżącym roku szkolnym oraz zmobilizował do kreatywnych działań na rzecz społeczności szkolnej.

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego

    Pani Jolanta Długa-Kłos

  • Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

    Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

    W dniu 29.04.2015r. odbył się w naszej szkole konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pt. "Deutschland - unser Nachbar. Niemcy - nasi sąsiedzi". Konkurs składał się z 4 części: historia, geografia, kultura oraz fotografia. Miejsce I niniejszego konkursu zdobył Wojciech Kozak, uczeń kl.2a; miejsce II Ryszard Gromek, uczeń kl.3c; miejsce III zdobyła Oktawia Bogusz, uczennica kl.3c. Gratulujemy naszym niemieckojęzycznym pasjonatom ogromnej wiedzy na temat DACH-Länder!

  • Egzamin

    Egzamin

    21 kwietnia 2015 roku punktualnie o godzinie 9:00 Uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie rozpoczęli zmagania z tegorocznym Egzaminem Gimnazjalnym, który miał za zadanie sprawdzić w jakim stopniu uczniowie opanowali wiadomości i umiejętności zdobyte podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Egzamin odbywa się corocznie w kwietniu. Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w Polsce w 2002 roku. Jest on powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Egzamin jest zewnętrzny, sprawdzany przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Arkusze testowe są kodowane, sprawdzający nie wiedzą, czyje prace oceniają. Wyniki egzaminu w formie zaświadczenia Uczniowie otrzymują na zakończenie roku szkolnego.

    Pierwszego dnia uczniowie przystąpili do egzaminu z historii i języka polskiego. Drugiego dnia do egzaminu z nauk przyrodniczych i matematyki. W ostatnim dniu sprawdzane były umiejętności językowe, w przypadku naszej szkoły z języka angielskiego lub niemieckiego.

    W przerwie między każdym egzaminem Uczniowie mogli posilić się owocami i ciastem upieczonym przez Rodziców. Poczęstunek przygotowały Panie z „Galerii Smaków”.

    Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki.

    Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Puchar Dyrektora OSiR

    „ Chłopcy z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie zwycięzcami w Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora OSiR w Złocieńcu!!!”

    W dniu 16.04.2015 roku reprezentacja Kaliskiego Gimnazjum zameldowała się na Euroboisku,  przy ul. Czaplineckiej 3 w Złocieńcu. Na zawody dotarła również drużyna  z Czaplinka, Złocieńca nr 1, Złocieńca nr 2 i zespół z Trzcinca. W pierwszym meczu zespół z Kalisza wysoko ograł drugą drużynę ze Złocieńca 10:0, kolejnym trudnym  rywalem okazała się reprezentacja z Trzciniec, z którą zwyciężyliśmy 3:1. W trzeciej rundzie kolejne wysokie zwycięstwo 9:1  z drużyną nr 1 ze Złocieńca. W meczu o pierwsze miejsce przyszło nam się mierzyć z zespołem z Czaplinka, który również miał na koncie wszystkie zwycięstwa. Po ciężkim i zaciętym pojedynku wygrała drużyna lepsza – z Kalisza Pomorskiego 2:0. Jako jedyna niepokonana reprezentacja, zostaliśmy zwycięzcami całego Turnieju.

    Najlepszym strzelcem i zawodnikiem całych zawodów został Patryk Głasek, który otrzymał indywidualne wyróżnienie.

    Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Dziadek, Kamil Stanisławek, Jakub Chwiłkowski, Jan Grządziel, Szymon Kowalczyk, Błażej Niezgoda, Piotr Radecki, Patryk Głasek, Dominik Nowak, Bartosz Wierzbiński.

    Trener: mgr Waldemar Pawluczuk

    Foto

  • Wernisaż wystawy fotograficznej

    8 kwietnia 2015r. o godz.18.00 w Pałacu Wedlów, w Kaliszu Pomorskim,  rozpoczął się wernisaż wystawy fotograficznej pana Henryka Kuglarza-artysty ze Szczecina. Uczniowie naszej szkoły, którzy są zainteresowani sztuką fotografowania, wraz z opiekunami: panią Anetą Hrabeć, Danutą Kulik oraz panem Szymonem Minkiewiczem, wysłuchali ciekawej prelekcji na temat fascynacji fotograficznych artysty oraz technik i zakresu tematycznego jego prac.

    Były to bardzo ciekawe warsztaty, gdyż techniki zastosowane przez pana Henryka nie były dotychczas znane naszym uczniom, a przekazana wiedza dotycząca tworzenia zdjęć w czasach, gdy nie było jeszcze aparatów cyfrowych okazała się interesująca i niezwykle wartościowa. Aby droga, którą rozpoczęliśmy nie została zapomniana, postanowiliśmy kontynuować warsztaty fotograficzne w naszej szkole, które zakończą się wystawą prac uczniowskich, a w przyszłości zorganizujemy konkurs fotograficzny we współpracy z Domem Kultury.

    Foto

  • Życzenia Wielkanocne

    Życzenia Wielkanocne

    Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składam wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom najserdeczniejsze życzenia.
    Niech ten okres będzie dla wszystkich czasem spokoju, odpoczynku i radości w gronie najbliższych.

                    

     Dyrektor Gimnazjum
    Dorota Ławniczak

  • 17 Edycja Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup 2015 Rozpoczęta!!!

    17 Edycja Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup 2015 Rozpoczęta!!!

    Kaliscy Gimnazjaliści rozpoczęli swoją przygodę w 17 Edycji Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup 2015.  W zawodach rozegranych w dniu 26.03.2015 roku na boisku w Złocieńcu nasi uczniowie zajęli drugie miejsce – premiowane awansem do kolejnej rundy tych rozgrywek! 

    Mimo trudnych warunków pogodowych reprezentacja Gimnazjum z Kalisza Pomorskiego, jako jedyna nie straciła bramki w całym turnieju. Ograliśmy zespół Złocieńca 3:0, Wierzchowa 4:0, Drawska Pomorskiego 2:0. Jedynie zespół z Czaplinka stawił nam ciężki opór, remisując z nami 0:0. O tym, kto zajmie I miejsce zadecydować musiał lepszy bilans bramek zdobytych w całym turnieju, Czaplinek + 10, Kalisz Pomorski + 9. Cieszy dobra postawa naszych Gimnazjalistów i awans do kolejnej rundy rozgrywek. Zespół Gimnazjum z Kalisza Pomorskiego przygotował i prowadzi trener i nauczyciel oddziałów sportowych Pan Waldemar Pawluczuk.

    I Runda

    NAZWA SZKOŁY

    PKT

    BRAMKI

    AWANS

    Gimnazjum Czaplinek

    10

    12-2

    yes

    Gimnazjum - Kalisz Pomorski

    10

    9-0

    yes

    Gimnazjum Drawsko Pomorskie

    6

    15-6

     

    Gimnazjum Złocieniec

    3

    8-15

     

    Gimnazjum Wierzchowo

    0

    2-23

     

     

     

     

     

     

     

  • Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne

    Rekwizyty, gesty i miny młodych aktorów, a głównie ich wyobraźnia, wyczarowały w tworzonych na poczekaniu etiudach sceny z zoo, z plaży na Hawajach czy z leniuchowania na polskiej łące. A wszystko działo się w auli kaliskiego Liceum, gdzie grupa teatralna „Klepsydra” zaprosiła na swoje warsztaty młodzież z kaliskiego Gimnazjum.

    Być może w przyszłości zajmiecie miejsce swoich starszych kolegów, obecnych maturzystów, którzy niestety opuszczają w tym roku nasz zespół – zwróciła się do gimnazjalistów opiekunka „Klepsydry”, Joanna Mączkowska

    Weterani grupy, którzy występowali w kilku ostatnich spektaklach, także tych nagradzanych na konkursach, dali prawdziwy popis swoich aktorskich zdolności. Ich zapał oraz radość z występów udzieliły się także gimnazjalistom. W atmosferze wspólnej zabawy ćwiczono głosy, ruchy, a potem odgrywano przeróżne etiudy. I tak starsi pomagali młodszym, a młodsi starali się dorównywać starszym.

    Pod koniec warsztatów wszyscy tworzyli już jeden zespół aktorski. Dodajmy, że bardzo rozśpiewany, bo kiedy „Klepsydra” urządziła gościom koncert gitarowo-wokalny, gimnazjaliści nie szczędzili ni gardeł, ni oklasków. 
    Jak zapowiedziała Joanna Mączkowska (polonistka, absolwentka reżyserii krakowskiej PWST -filii we Wrocławiu), zaplanowano już kolejne, wspólne warsztaty teatralne. Opiekunka gości, Jolanta Długa-Kłos, jak i  sama młodzież, nie kryła zadowolenia. Ta licealno-gimnazjalna współpraca artystyczna zostanie wykorzystana w tegorocznym, trzecim z rzędu, plenerowym spektaklu „Klepsydry”, nawiązującym do bogatej historii Kalisza Pomorskiego. Nasi mieszkańcy, jako widzowie, będą mieli okazję poznania kolejnej tajemnicy grodu nad Drawicą. 

    Foto

  • Ogólnopolskie Wybory Książek

    Ogólnopolskie Wybory Książek

    W marcu br. w naszej szkole przeprowadzone zostały wśród młodzieży Ogólnopolskie Wybory Książek. Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „Biblioteki Szkolne Online”.  Patronat nad wyborami objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska.

    Celem  wyborów było m.in. poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbioru biblioteki, promocja czytelnictwa, a także popularyzacja zasad wyborów.

    Organizacją wyborów na terenie naszej szkoły zajęły się panie Aneta Hrabeć  i Karolina Wagner. Młodzież oddawała głosy w bibliotece szkolnej, gdzie specjalnie na wybory przygotowana została urna wyborcza. Kilka dni wcześniej w bibliotece pojawiła się tablica informacyjna o organizacji wyborów i nagrodach, jakie szkoła może zdobyć dzięki udziałowi w wyborach. Nagrodą główną jest 1000 zł., które zwycięska szkoła rozdysponuje na zakup nowości książkowych do biblioteki. Organizator przewidział również rozlosowanie nagród rzeczowych oraz bezpłatne prenumeraty czasopism wśród szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu.

    W wyborach wzięło udział 120 uczniów z klas I –III. Młodzież zaproponowała 105 różnych tytułów książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Bardzo dużą popularnością cieszy się książka E.E. Schmitt pt. „Oskar i pani Róża”, J. Green „Gwiazd naszych wina”, „220 linii” i „110 ulic” M. Gutowskiej – Adamczyk. Uczniowie wymienili również książkę z przygodami Harrego Pottera, „Igrzyska śmierci” S. Collins,  „Pamiętnik narkomanki „ B. Rosiek i bardzo wiele jeszcze innych tytułów. Duża część zaproponowanych książek to literatura fantastyczna, w której kreowane istoty są wytworem wyobraźni, a przedstawiona rzeczywistość jest zupełnie odmienna od tej, którą znamy z życia. Drugą, dużą grupę tytułów tworzą  książki z gatunku szeroko pojętej literatury  młodzieżowej. Książki tego typu poruszają problemy wieku dorastania, pierwsze miłości, niepowodzenia w szkole, konflikty z dorosłymi itp. Młodzi ludzie czytając tego typu  książki bardzo często szukają rozwiązań swoich problemów.

    Wybory przebiegły zgodnie z planem i cieszyły się ogólnym zainteresowaniem.

     

    Aneta Hrabeć, Karolina Wagner

    Foto

  • STOP dopalaczom

    W marcu w naszej szkole  prowadzimy akcję: „STOP dopalaczom”. Dopalacze to potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych. Środki tego rodzaju są produkowane głównie po to, aby ominąć obowiązujące zakazy antynarkotykowe, stąd ich skład chemiczny ulega ciągłej ewolucji. Ponadto producenci tego rodzaju środków nie podają zwykle ich pełnego składu chemicznego, zaś potencjalnych związków chemicznych o działaniu psychoaktywnym, które stosunkowo łatwo jest otrzymać, jest co najmniej 12 tysięcy.

    Młodzież informowana jest o zgubnych skutkach zażywania dopalaczy. Ten ważny  temat poruszany jest  m. in. na lekcjach wychowawczych. Szczegółowe informacje na ten temat uczniowie i ich rodzice znajdą u pedagoga szkolnego oraz w naszej bibliotece. Akcję podsumujemy ankietą dotyczącą wiedzy młodzieży na  ten temat.

    Zapraszamy również naszych uczniów i ich rodziców do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi  na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie.

  • Jedno jabłko dziennie utrzyma cię z dala od lekarza

    Jedno jabłko dziennie utrzyma cię z dala od lekarza

    Jedno jabłko dziennie utrzyma cię z dala od lekarza - głosi popularne powiedzenie w Wielkiej Brytanii. U nas taki pogląd jest również powszechny, ponieważ jak wiemy, jabłka są źródłem zdrowia: obniżają cholesterol, są eliksirem młodości, chronią serce, wspierają nasz układ odpornościowy i pomagają w walce z zbędnymi kilogramami.

    Od marca nasi Gimnazjaliści będą mogli codziennie, bez ograniczeń uzupełniać swoją dietę w te pyszne owoce, ponieważ nasza szkoła zarejestrowała się w Agencji Rynku Rolnego i otrzymała szansę na bezpłatną dostawę owoców i warzyw dla naszych uczniów.

    Pierwszą dostawę jabłek od polskiego sadownika otrzymaliśmy 10 marca 2015 roku.

    Owoce będą każdego dnia darmowym dodatkiem do posiłków w stołówce szkolnej. Zdrowy poczęstunek  uczniowie będą również dostawać w świetlicy szkolnej, w kawiarence, na zajęciach rewalidacyjnych i zajęciach pozalekcyjnych oraz na każdej przerwie bez ograniczeń.

    Z owoców będą przetwarzane soki, musy, pieczone szarlotki, które następnie uczniowie będą spożywali na przerwach.

    Życzymy wszystkim smacznego!

    Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Zaproszenie na warsztaty

     Zapraszamy na warsztaty działań twórczych, piątek 13.03.2015 roku, godzina 17:00, Zamek Wedlów.

  • „Sukces przychodzi jedynie..."

    „Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia”.

    Te słowa Thomasa Edisona można odnieść do naszych gimnazjalistów, którzy podjęli w tym roku szkolnym trud nauki, wspinaczki na szczyt swoich edukacyjnych możliwości.  Sukces osiąga się tylko ciężką pracą, poświęceniem i przełamywaniem własnych ograniczeń.

    Od września grono uczniów przygotowywało się do konkursów z różnych przedmiotów. Na szczególne uznanie zasłużyła Aleksandra Olszacka, która została laureatką Multitestu z chemii, ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej oraz finalistką II etapu w Rejonowym Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządach. Finał tego konkursu odbędzie się 20 marca i wszyscy życzymy Oli sukcesu!

    Kolejną osobą, której należą się gratulacje, jest Ryszard Gromek. Uczeń został laureatem etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych z matematyki i fizyki organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz finalistą etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych z chemii i geografii. Jest to ogromny sukces, wymagający rozległej wiedzy z różnych dziedzin. Wszyscy jesteśmy z Rysia bardzo dumni!

    Na pochwałę zasługują również Marcin Magac finalista etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty oraz Grzegorz Rydzewski finalista etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

    Gratulujemy również nauczycielom:

    Pani Marioli Domańskiej opiekunce Aleksandry Olszackiej, Ryszarda Gromka (konkursy chemiczne),

    Pani Aleksandrze Kapiszce opiekunce Ryszarda Gromka i Marcina Magaca (konkursy wiedzy z fizyki),

    Pani Danucie Kulik opiekunce Aleksandry Olszackiej (konkurs Wiedzy o Samorządzie),

    Pani Annie Rydzewskiej opiekunce Ryszarda Gromka (konkurs matematyczny),

    Pani Małgorzacie Potocznej - Galerze opiekunce Grzegorza Rydzewskiego (konkurs historyczny).

    Sukces uczniów jest również sukcesem nauczycieli, którzy pomagają, wspierają i motywują uczniów do ciężkiej pracy.

     

    Jolanta Długa-Kłos

  • PISA 2015

    2 marca 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w badaniu PISA 2015. Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów jest projektem badawczym, w którym biorą udział uczniowie urodzeni w 1999 roku z 60 krajów m.in. z Australii, Brazylii, Czech, Chin, Japonii, Niemiec, Rosji i Stanów Zjednoczonych. W Polsce koordynatorem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    Dzięki PISA można ocenić, jak zmienia się poziom wiedzy i umiejętności młodzieży. Wyniki są dogłębnie analizowane przez osoby związane z szkolnictwem i odbijają się szerokim echem w masowych mediach. Celem badania jest określenie , na ile młodzież w różnych krajach jest przygotowana do uczestnictwa w życiu dorosłego społeczeństwa oraz sprawdzić na ile uczniowie potrafią zastosować swoją wiedzę w praktyce.

    29 gimnazjalistów anonimowo przez 6 godzin rozwiązywało online test  z różnych dziedzin: rozumienia i interpretacji tekstu, matematyki i nauk przyrodniczych. Uczniowie musieli również wypełnić kwestionariusz zawierający pytania dotyczące sytuacji domowej i szkolnej, poglądów na różne tematy, wykształcenia rodziców i warunków do nauki. Tego typu pytania pozwalają zbadać czy umiejętności i wiedza uczniów zależy również od czynników społecznych.

    Więcej informacji o PISA można uzyskać na stronie internetowej : http://www.ifispan.waw.pl/program pisa/

    Jolanta Długa-Kłos

  • Nie trzeba być bogatym...

    ,,Nie trzeba być bogatym, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można mu podarować odrobinę czasu i uwagi .”

    20 lutego 2015 roku wolontariusze z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej –Curie w Kaliszu Pomorskim z opiekunami – p. Emilią Bogusz i Katarzyną Dzierbunowicz mieli przyjemność być gośćmi w Zamku w SOSZW w Niemieńsku. A wszystko zaczęło się tak... podczas karnawału, uczniowie Gimnazjum zorganizowali w szkole wielką akcję! Wszyscy zbierali artykuły szkolne dla młodszych dzieci.... I jak zapewne domyślacie się już Państwo, na zakończenie tej zbiórki postanowili, że zebrane bloki, kredki, farby, wycinanki i wiele, wiele innych radosnych i kolorowych rzeczy przekażą Zamkowym Artystom!

    Pani Agnieszka Korzeniewska -Dyrektor Ośrodka, oprowadziła nas po Zamku. Ale to nie wszystko-była to także mała lekcja historii, gdyż podczas tego spaceru poznaliśmy historię tego miejsca. A po zwiedzaniu zamkowych komnat i zamkowych opowieściach nadszedł czas zabawy i śpiewu! Wolontariusze z wielką ochotą wzięli udział we wspólnych zabawach muzyczno-ruchowych metodą Batti Strauss. Wspólne tańce, zabawy i śpiewy rozbrzmiewały po zamkowych korytarzach... a to znak, że wszyscy wspaniale się bawili!

    Wolontariat jest działaniem, które pozwala rozwijać wśród młodzieży postawę alternatywną do konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania wolnego czasu. Podejmowana wśród uczniów- wolontariuszy aktywność, wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest również ważna i pożądana, bowiem ma wymiar edukacyjno - wychowawczy. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – pani Emilia Bogusz serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom i uczniom za dar serca na rzecz dzieci i młodzieży ze SOSZW w Niemieńsku.

    Foto

  • Światowy Dzień Kota w bibliotece

    Światowy Dzień Kota w bibliotece

    17 lutego na cały świecie obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W Polsce po raz pierwszy święto pojawiło się 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników "Kot" i Cat Club Łódź. Celem obchodów jest podkreślenie znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

    Święto kotów było doskonałą okazją do zaproszenia uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego na imprezę czytelniczą. Do naszej biblioteki zawitali uczniowie klasy II b z wychowawczynią P. Stanisławą Górnik. Na uczniów czekali już prowadzący imprezę nasi gimnazjaliści: Agata, Patrycja i Marcel. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci w skupieniu wysłuchały treści bajki. Później były zagadki i zgadywanki. Prowadzący spotkanie- Marcel każdemu dziecku podarował na pamiątkę papierowego kotka. Przed wyjściem z biblioteki uczniowie złożyli pamiątkowe autografy. Oprawę plastyczną biblioteki przygotowała P. Krysia Krakowiak, której dziękujemy za zaangażowanie. Podziękowanie kierujemy też do P. Emilii Bogusz, za sprawą której, mamy tak świetnych prowadzących spotkania.

    Spotkania z książką w naszej bibliotece zostały zapoczątkowane w październiku 2014 roku i od tamtej pory z naszymi najmłodszymi kolegami ze szkoły podstawowej spotykamy się regularnie w każdy wtorek. Uczestnictwo w spotkaniach pozwala naszym uczniom m.in.: doskonalić technikę głośnego czytania i recytacji, nabrać doświadczenia w wystąpieniach publicznych, pożytecznie i aktywnie spędzić czas, nawiązać bliższy kontakt z młodszymi dziećmi, a także zdobyć pozytywny wzorzec zachowań wobec młodszego rodzeństwa.

    Karolina Wagner

    Aneta Hrabeć

    Foto

     

  • Nagrodzeni uczniowie

    11 lutego 2015 roku w Gimnazjum odbyło się zebranie Rodziców, podczas którego zostali nagrodzeni Uczniowie, którzy w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 uzyskali co najmniej średnią ocen 4,75 i bardzo dobre zachowanie oraz Ci, którzy mogą poszczycić się 100% frekwencją i sukcesami sportowymi. Podczas spotkania Pani Dyrektor Dorota Ławniczak podziękowała Uczniom, Rodzicom i wszystkim Nauczycielom za trud pracy włożony w tegoroczne osiągnięcia. Poinformowała również, że Uczniowie mogą już odebrać zasłużone stypendium. Miłą informacją było to, że w tym roku nagrodą dla wszystkich wyróżnionych Uczniów jest wycieczka do Wrocławia! Podczas zebrania Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Skrobacka wręczyła statuetkę „Zdobywać Szczyty” dla klasy, która w I półroczu osiągnęła najwyższą średnią w szkole. Wyróżnienie trafiło do rąk klasy IId! Pani Dyrektor poinformowała uczniów, że przejęli statuetkę od poprzedniej klasy sportowej, która ustanowiła rekord jej posiadania i pochwaliła wszystkich uczniów z klasy IId, którzy swój wolny czas poświęcają również na intensywne treningi sportowe i tym bardziej należą im się gratulacje!

    Po spotkaniu Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich obecnych na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej.

    Jolanta Długa-Kłos

    Lista Wyróżnionych uczniów:

     1.Ceholnik Radosław Ia

     2.Dobrzeniecka Agata Ib

     3.Olszacka Aleksandra Ic

     4.Owczarek Julia Ic

     5.Suty Klaudia Ic

     6.Kozak Wojciech IIa

     7.Gabrych Zuzanna IIb

     8.Romanowska Michalina IIb

     9.Januszko Oliwia IIc

     10.Chwiłkowski Jakub IId

     11.Radecki Piotr IId

     12.Sikora Julia IId

     13.Bukała Aleksandra IIIa

     14.Dobosz Paulina IIIa

     15.Korytkowska Karolina IIIa

     16.Chwiłkowski Filip IIIb

     17.Magac Marcin IIIb

     18.Saryczew Agata IIIb

     19.Gromek Ryszard IIIc

     20.Gwiaźdzńska Oktawia IIIc

     21.Wydrzyńska Klaudia IIId

     22.Kowalczyk Szymon IId stypendium sportowe

     23.Ostaszewski Dominik IId stypendium sportowe

     24.Chwiłkowski Jakub IId stypendium sportowe

     

     100% frekwencja:

     1.Bogusz Zuzanna - klasa Ia

     2.Bartkowska Aleksandra - klasa Id

     3.Romanowska Michalina - klasa IIb

     4.Rohn Roksana - klasa IIc

     5.Korytkowska Karolina - klasa IIIa

     6.Misiura Dominika - klasa IIIc

     7.Gromek Ryszard - klasa IIIc

     8.Błażewicz Ewa - klasa IIId

     9.Wydrzyńska Klaudia - klasa IIId

    Foto

  • Poczta walentynkowa

    Każdy dzień jest dobry, aby odkryć w sobie pokłady miłości dla drugiego człowieka. Jednak Walentynki są dniem wyjątkowym, ponieważ w tym dniu można wszędzie dostrzec jej przejawy! Miłość dosłownie czuć w powietrzu!

    We wtorek 10 lutego Samorząd Uczniowski wystawił w holu skrzynkę walentynkową, którą przygotował Boguś Stasiak, aby zakochani Gimnazjaliści mogli wyznać swoje uczucia, wysyłając do ukochanej osoby walentynkę. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i w piątek 13 lutego Przewodniczący SU Marcin Magac i jego Zastępca Klaudia Gibaszek zamienili się na chwilę w miłosnych posłańców, rozdając wszystkim adresatom miłosne wyznania!

    My zachęcamy wszystkich Gimnazjalistów, aby jednak na co dzień pamiętali o ciepłych uczuciach, szacunku i wzajemnej życzliwości w stosunku do siebie nawzajem!

    Samorząd Uczniowski

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim
    ul. Toruńska 9, 78-540 Kalisz Pomorski
  • 94- 361-7492 Dyrektor: Dorota Ławniczak; Wicedyrektor: Anna Rydzewska

Galeria zdjęć