To już drugi rok jak Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim współpracuje z psychologiem, panią Aleksandrą Rajską. Współpraca ta jest możliwa dzięki wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Konsultacje psychologiczne w tym roku szkolnym odbywają się każdego miesiąca, przez dwa kolejne dni. Z konsultacji korzystają zarówno nasi uczniowie, jak i ich rodzice, bądź prawni opiekunowie. Często mówi się, że młodzież gimnazjalna to „trudna” młodzież, dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że praca psychologa jest niezbędna w utrzymaniu prawidłowej sytuacji opiekuńczo-wychowawczej w szkole.
Mgr Aleksandra Rajska – psycholog, arteterapeutka, instruktor teatralny z specjalnością dramy, pedagog teatru. Poza konsultacjami psychologicznymi, prowadzi zajęcia teatralne z młodzieżą i osobami starszymi. Pani Ola ma świetny kontakt z naszą młodzieżą. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu udało się rozwiązać wiele problemów na płaszczyźnie uczeń-rodzic, uczeń-rówieśnik, uczeń-szkoła.
Pani Aleksandra kolejny raz pracowała z naszą młodzieżą w dniu 25 oraz 26 lutego br. W pierwszym dniu pracy odbyły się indywidualne konsultacje z poszczególnymi uczniami oraz ich rodzicami. Natomiast w drugi dzień wyglądał nieco inaczej: pierwszą godzinę zajęć Pani Ola przeprowadziła w gabinecie pedagoga. Zajęcia te poprowadzone były poza schematem ławki szkolnej. Lekcja oparta była przede wszystkim na działaniach plastycznych. Tego typu działania wspomagają i kształtują proces rozwoju osobistego. Ten twórczy trening w dużym stopniu oparty był na elementach zabawy. Podczas lekcji wykorzystane zostały dwa ćwiczenia. Pierwsze - RYSUNEK KREATYWNY, który miał za zadanie uwrażliwić emocjonalnie, zwiększyć świadomą uwagę, poprawić komunikację w grupie. Drugie ćwiczenie – PORTRETY – zaczerpnięte z metody profesora Karolaka, miało za zadanie uwrażliwić uczniów na innych ludzi. Druga godzina zajęć, przeprowadzona została z klasą 2c. Lekcja dotyczyła wartości, jakimi kierujemy się w naszym życiu. Zajęcia przeprowadzone zostały w formie zabawy, wykorzystującej aktywność własną uczestników. Uczniowie „licytowali”, na ile dana wartość wydaje się dla nich istotna. Dobra zabawa, luksus, pieniądze, przyjaźń, solidarność, to tylko niektóre z wartości, które można było wybrać. Po „licytacji” uczniowie dyskutowali na temat swoich wyborów. Po tych dwóch aktywnych i bardzo kreatywnych zajęciach odbyły się dalsze indywidualne konsultacje psychologiczne.
Teraz z niecierpliwością odliczamy czas, do kolejnej wizyty pani psycholog Aleksandry Rajskiej w naszej szkole.
3 marca br. ponad pięćdziesięciu gimnazjalistów uczestniczyło w spektaklu na żywo, wszystkim dobrze znanej komedii Aleksandra Fredry pt. „ Zemsta”, która jest również lekturą szkolną dla klas trzecich. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Forma z Białegostoku.
Dzięki uprzejmości dyrekcji, spektakl odbył się na auli Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Sztuka przedstawia obrazy z życia osiemnastowiecznej szlachty, pełnej gwałtowności i szlacheckiej buty. Występujące aktorki to największe atuty tej sztuki. Scenografia wraz z kostiumami stanowi doskonałą kompozycję. Całości dopełniła oryginalna muzyka. Opiekunkami młodzieży były panie Aneta Hrabeć i Beata Rosentreter.
Aneta Hrabeć
W dniu 01.03.2016 r. nasi uczniowie wzięli udział w największym biegu pamięci w Polsce: „BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Kaliskie Gimnazjum reprezentowało 24 uczniów i opiekunowie: Pan Waldemar Pawluczuk i Pani Violetta Zbytek. Trasa biegu wynosiła około 2 km. Pierwszy na metę przybiegł nasz reprezentant uczeń klasy 1 c Paweł Pawluczuk. Bieg miał charakter symboliczny.
Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
23 lutego br. odbyła się uroczystość podsumowania pierwszego półrocza roku szkolnego 2015/2016. Spotkanie rozpoczęło się od występu muzycznego Doriana Dybnera z klasy I b oraz Kacpra Woźniaka z klasy II a.
Po występie zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Dorota Ławniczak, podkreśliła szczególną rolę nauczyciela, którego porównała do jubilera szlifującego diament. Następnie Pani Dyrektor wręczyła stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla uczniów, którzy dzięki pracy zdobyli średnią ocen co najmniej 4,75 i uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania.
Nasze wyróżnione diamenty to: Jędrzej Kozak i Marek Naumiak z kl. Ia, Marika Kropidłowska i Adrian Narowski z kl. I b, Milena Kozłowska z kl. I c, Aleksandra Olszacka i Julia Owczarek z kl. II c, Urszula Bukała z kl. III a, Michalina Romanowska z kl.III b, Oliwia Januszko z kl.III c, Jakub Chwiłkowski, Wojciech Kozak, Piotr Radecki i Julia Sikora z kl.III d.
Pochwaliliśmy również uczniów, którzy w pierwszym półroczu uzyskali 100 % frekwencję. Do grona wyróżnionych należą: Marek Molski i Jakub Schaefer z kl. I a, Marcel Boral i Adrian Narowski z kl.I b, Aleksandra Józiak i Bartłomiej Marcinkowski z kl. I c, Dorota Najs z kl. II b, Wiktoria Skrobacka i Przemysław Fajger z kl.II d.
W dalszej kolejności Pani Dyrektor wyróżniła troje naszych wolontariuszy biorących udział w akcji WOŚP, którzy zebrali najwyższą kwotę. Są to Bogdan Stasiak, Ola Olszacka, Kacper Garbacz.
Od 11 lat z inicjatywy Rady Rodziców wyróżniamy klasę, która uzyskuje najwyższą średnią ocen. W tym półroczu najwyższą średnią 3,53 otrzymała klasa III d, której Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Elżbieta Skrobacka wręczyła statuetkę „Zdobywać szczyty”.
Dyplomami i słowami podziękowania Pani Dyrektor nagrodziła również laureatów różnych konkursów przedmiotowych. Są to:
Jędrzej Kozak z kl.I a, dyplom laureata (9 miejsce) w ogólnopolskim konkursie Multitest z matematyki zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (październik 2015 rok),
Aleksandra Olszacka z kl. II c, dyplom laureata (3 miejsce) w ogólnopolskim konkursie Multitest z matematyki zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej (październik 2015 rok).
Na dodatkowe wyróżnienie zasłużyli jeszcze: Jędrzej Kozak i Adrian Narowski z kl. I a, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie MULTITEST z chemii, Jędrzej Kozak z kl. I a i Wojciech Kozak z kl. III d za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie MULTITEST z historii, Aleksandra Olszacka z kl. II c, II miejsce w Drawskiej Powiatowej Olimpiadzie Języków Obcych.
Za sukcesy sportowe wyróżniono: Bartosza Banasiaka, Kamila Stanisławka, Jakuba Chwiłkowskiego, Jana Grządziela, Szymona Kowalczyka, Wojtka Kozaka, Błażeja Niezgodę, Bartosza Niemczyka, Bartosza Wierzbińskiego i Eryka Przybylaka. Sukcesem chłopców jest II miejsce w Turnieju Powiatowym Gimnazjady w Piłce Nożnej Chłopców.
Rodzicom nagrodzonych uczniów Pani Dyrektor złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania a wszystkich wyróżnionych uczniów zaprosiła na wycieczkę szkolną do Trójmiasta, zaplanowaną na 06 czerwca.
Zakończeniem tej wspaniałej uroczystości był słodki poczęstunek w naszej stołówce szkolnej.
Aneta Hrabeć
22 lutego br. wzięliśmy udział w wyjeździe do kina w Drawnie, zorganizowanego w ramach profilaktyki na temat zaburzeń w odżywianiu. Uczestnikami byli uczniowie klas drugich. Autokar został zasponsorowany przez MGOPS w Kaliszu Pomorskim. Kierownikiem wyjazdu była pani pedagog Kamila Kulik. Opiekunami były panie: Emilia Bogusz, Aneta Hrabeć i Barbara Tuziak.
Najpierw wysłuchaliśmy prelekcji odnośnie zdrowego odżywiania. Poruszono kwestie anoreksji, bulimii i biogresji, czyli problemów, które coraz częściej dotyczą nastolatków.
Po prelekcji obejrzeliśmy film pt. „Moja chuda siostra”, który przedstawia rodzinny dramat. Dążenie do doskonałości i idealnego wyglądu doprowadza nastolatkę do anoreksji i bulimii, które z czasem zaczynają zagrażać jej życiu. Uniwersalność problemu pozwala utożsamić się z bohaterami i może skłonić do refleksji. Czy przypadkiem nie znamy kogoś z taką chorobą i czy wiemy jak jej pomóc?
Aneta Hrabeć
W dniu 18 lutego 2016 roku w strażnicy OSP w Kaliszu Pomorskim przeprowadzono gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami turnieju był Zarząd Miejsko Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Kaliszu Pomorskim i Urząd Miejski w Kaliszu Pomorskim.
W turnieju uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych, które odbyły się 28.01.2016r. Naszą szkołę na eliminacjach gminnych reprezentowali: Kryczkowska Wiktoria, Sukiennik Kacper, Piekutowski Dominik, Naumiak Szymon, oraz Haczkowski Lech.
W gimnazjalnej grupie wiekowej wyniki przedstawiają się następująco:
1. Lech Haczkowski
2. Wiktoria Kryczkowska
3. Kacper Sukiennik
Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsce z każdej grupy wiekowej zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 8 kwietnia 2016 r. w Złocieńcu.
Gratuluję zwycięzcom i życzę powodzenia na dalszych etapach turnieju.
Anna Rydzewska
... Wszystkie koty są wspaniałe,
Te ogromne i te małe(…)
Wszystkie sierść prześliczną mają.
Całkiem miło wyglądają
Chętnie byśmy je głaskali
lub za uszkiem podrapali (…)
A głaskamy te domowe
Małe kotki pokojowe!!! „NIESFORNY KOTEK”
K. NOWICKA (fragment)
W piątkowy poranek 19 lutego br. w naszej bibliotece po raz kolejny gościliśmy maluszki ze Szkoły Podstawowej. Okazją do spotkania było obchodzone 17 lutego Święto Kotów. Spotkanie poprowadziło dwoje gimnazjalistów: Natalia i Jakub z klasy II a. Dzieci z uwagą wysłuchały tekst wiersza St. Jachowicza „Chory kotek”, a następnie odpowiadały na pytania.
Kolejnym punktem programu była zabawa: „Co kotek lubi jeść?”. Na tackach przygotowane były różne produkty i napoje, a zadaniem dzieci było wskazanie tych produktów, które chętnie jedzą koty. Zadanie nie było trudne, dzieci z łatwością wskazały na lubianą przez koty kiełbaskę, ser żółty i biały.
Z kociego jadłospisu wyrzuciły cebulę, ogórka i ocet. Problem wystąpił przy talerzyku z czekoladą. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że słodycze nie są dla kota. Mogą je jeść dzieci, ale tylko w rozsądnych ilościach. Nasi mali goście chętnie też wzięli udział w zabawie ruchowej, w której wcielili się w rolę małych kotów. Koty poszły na spacer, wystraszyły się dużego psa, wskoczyły na dach, a na koniec wypiły mleko i poszły spać.
Dzieciom zabawa bardzo się podobała, chętnie maszerowały, podskakiwały i wydawały kocie dźwięki. Odpoczywając po zabawie wysłuchały rymowanek ze zbiorku pt. „Rymowanki polskie czyli wlazł kotek na płotek”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieciom wręczono kolorowe, papierowe kotki na patyczkach i zrobiono pamiątkowe zdjęcie.
Aneta Hrabeć, Karolina Wagner
W czwartek 18 lutego, reprezentacja dziewcząt naszej szkoły pojechała do Czaplinka, by wziąć udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej. Drużyny rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”. Poziom spotkań był bardzo wyrównany, do ostatniego meczu toczyła się walka o mistrzostwo.
Ostatecznie dziewczęta z naszego gimnazjum zajęły trzecie miejsce. Zwyciężyły gospodynie, uczennice gimnazjum w Czaplinku. Skład naszej drużyny: klasa IIId: kapitan - Kaja Rostocka, Klaudia Kapuściak, Jola Miry, Patrycja Rzeszuto, Julia Sikora, Natalia Urban oraz dziewczęta z klas pierwszych: Julia Krupińska, Daria i Wiktoria Surma, Milena Kozłowska, Wiktoria Ostrowska i Zuzanna Bogdańska.
Opiekun – Magdalena Łastówka
15 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki. W tym dniu zorganizowany był sklepik z walentynkami, słodkościami oraz pocztą walentynkową. Można było pozdrowić swoich rówieśników w radiowęźle. Uczniowie chętnie obdarowywali się kartkami. Pieczę nad tym wyjątkowym dniem sprawowali: Marcela Sobańska, Ula Bukała i Bogdan Stasiak. Ten dzień gimnazjaliści spędzili wspaniale. Mamy nadzieję, że w następnym roku odbędą się walentynki w takiej atmosferze.
„Kochamy tylko tych, których możemy uszczęśliwić”.
Samorząd Uczniowski
Bogdan Stasiak
W dniach od 26-28 stycznia br. nasi gimnazjaliści przymierzą się do jednego z większych sprawdzianów ich życia. Mowa tutaj o próbnym egzaminie gimnazjalnym.
Uczniowie przez 3 dni będą rozwiązywać próbne testy gimnazjalne z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych.
We wtorek na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie, jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie będą mieli 60 minut, następnie przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie będą mieli 90 minut.
Podobnie będzie drugiego dnia. Najpierw gimnazjaliści rozwiążą zadania z nauk przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii a później z matematyki.
W ostatni dzień przeprowadzony będzie egzamin z języka obcego na dwóch poziomach. W dalszej kolejności będzie to test na poziomie podstawowym, tutaj na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut. Następnie niektórzy przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.
W tym roku szkolnym, próbny egzamin gimnazjalny będzie pisało 76 naszych trzecioklasistów. Wszystkim życzymy wytrwałości i trafnych rozwiązań.
Aneta Hrabeć
Zuzia Bogusz to czternastoletnia mieszkanka Kalisza Pomorskiego. Na co dzień jest uczennicą II klasy gimnazjum. Ta skromna, cicha osoba okazała wielkie serce na rzecz drugiego człowieka. Zuzia wspomogła Fundację Rak’n’Roll. Podzieliła się tym, co najcenniejsze, obcięła włosy, które przekazała na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii. Włosy splata się w warkocz o minimalnej długości 25 cm. Warkocz został ścięty, opisany i wraz z oświadczeniem wysłany do fundacji. Warkocz Zuzi miał troszkę więcej niż minimalna długość.
Z decyzji córki dumni są rodzice i siostra.
Wcześniej podobnego gestu dokonał nasz już były gimnazjalista Grzegorz Rydzewski. Postawa tych młodych ludzi jest godna naśladowania i wyrażenia podziwu.
W dniu 20 stycznia w naszym Gimnazjum odbyło się spotkanie klasy 1a i 1c z Funkcjonariuszem Policji p. mł. asp. Karolem Cieślik z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe dla pieszych i kierowców”.
Ferie zimowe to dla młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Między innymi:
1.Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać należy miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętać trzeba, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc szczególna ostrożność w pobliżu jezdni jest obowiązkowa;
2.Nie należy ślizgać się na drodze, chodnikach i przejściach dla pieszych, wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób oraz wypadków drogowych;
3.Nie wolno rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
4.Kuligi załączonymi sankami do samochodu mogą skończyć się tragicznie;
5.Korzystając ze słuchawek podczas rozmowy telefonicznej, możemy nie usłyszeć nadjeżdżającego samochodu, również korzystanie z telefonów podczas spacerów powinno być wykluczone, gdyż bezpieczeństwo zapewnić mogą umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność!
Miejmy nadzieję, że prelekcja Pana Karola Cieslik przyniesie efekty w przeciwdziałaniu wypadkom drogowym z udziałem młodzieży, i wszyscy spotkamy się cali i zdrowi po feriach w szkole.
K.Kulik
24. Finał WOŚP przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Sztab WOŚP utworzyli wolontariusze z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie, Szkoły Podstawowej w Pomierzynie, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku oraz Urzędu Miejskiego, Banku Spółdzielczego i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
W sumie w sztabie pracowało 102 wolontariuszy.
W czasie Finału zorganizowano sprzedaż fantów podarowanych przez licznych sponsorów i ciast upieczonych przez rodziców uczniów gimnazjum.
Najważniejsza jednak była publiczna kwesta na ulicach Kalisza Pomorskiego oraz w okolicznych miejscowościach gminy. Wyjątkowo w tym roku nasi wolontariusze kwestowali również w Drawsku Pomorskim.
W Orkiestrze gramy już od 16 lat ale w tym roku pobiliśmy rekord. Zebraliśmy 30 529,16 złotych. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Mieszkańcy miasta i gminy Kalisza Pomorskiego po raz kolejny udowodnili jak wielkie i hojne mają serca. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie. Z Wami gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
Siema do następnego roku!
Aneta Hrabeć
Ruszamy z Orkiestrą WOŚP. Choć do 24. Finału zostało jeszcze trochę czasu, to my już zaczęliśmy przygotowania. Niedawno ruszyliśmy z rejestracją ochotników, teraz składamy i banderolujemy puszki oraz przygotowujemy fanty na loterię.
W tym roku w naszym sztabie będzie pracować 102 wolontariuszy. Zgodnie z hasłem 24.Finału „Mierzymy wysoko!” 10 stycznia prosimy wszystkich o gorące serca i hojność wobec naszych wolontariuszy. Zbiórka na WOŚP to doskonała okazja by pomóc innym. W tym roku zebrane pieniążki przeznaczone zostaną na pediatrię oraz diagnostykę osób w podeszłym wieku.
Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej.
Aneta Hrabeć
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
niosą wszystkim nadzieję na uspokojenie,
życzliwość i spełnienie marzeń.
W te piękne i jedyne w roku chwile
chcę złożyć wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom
i pracownikom szkoły najlepsze życzenia
pogodnych, zdrowych i radosnych dni
oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Dyrektor
Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Kaliszu Pomorskim
Po całym miesiącu trwania rozgrywek dwójek siatkarskich, wyłoniono zwycięską drużynę. Do turnieju zgłosiło się wiele par. W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na dwie grupy - żeńską i mieszaną. Pojedynki rozgrywały między sobą systemem „każdy z każdym”. Najlepsi awansowali do półfinału i dalej do finału. Ostatecznie w ścisłym finale zagrały cztery drużyny. Po ambitnej walce do ostatniego punktu i wielkich emocjach zwyciężyli Bartłomiej Niemczyk i Jakub Betka.
Dalsze miejsca zajęli: 2 miejsce Julia Krupińska i Paweł Pawluczuk, 3 miejsce Kaja Rostocka i Patrycja Rzeszuto, 4 miejsce Daria Surma i Wiktoria Surma. Gratulujemy.
Opiekunowie rozgrywek: M.Łastówka, R.Pietroń
Kolejne szkolne rozgrywki za nami. W grudniu gimnazjaliści spróbowali swoich sił w badmintonie, pozornie rekreacyjnej, a w rzeczywistości dyscyplinie wymagającej siły, zwinności, wytrzymałości i sprytu. Młodzież bardzo ambitnie walczyła w każdym spotkaniu. Ostateczne wyniki:
1 miejsce: Paweł Pawluczuk klasa 1c
2 miejsce: Wiktoria Surma klasa 1b
3 miejsce: Daria Surma klasa1b
4 miejsce: Milena Kozłowska kl.1c
5 miejsce: Angelika Piluk kl.1b
Opiekunkami były: R.Pietroń, M.Łastówka
Dyrektor Gimnazjum informuje, że szkoła w dniach 23, 28, 29 i 30 grudnia 2015 roku zapewnia uczniom opiekę świetlicy szkolnej.
Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.”
- Konstanty Ildefons Gałczyński
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nasi gimnazjaliści przygotowali program artystyczny pt. „Cicha noc…” Świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły w pełnej krasie. Stało się to dzięki występom, które mogliśmy oglądać.
Przybliżono tradycje i obyczaje, jakie obowiązują w te święta. Poznaliśmy historię drzewka bożonarodzeniowego, składania życzeń oraz wzajemnego obdarowywania się.
Słowne występy przeplatane były śpiewaniem kolęd pod czujnym okiem pana Konrada Chwastka. Na specjalnie zamontowanej na tę okazję tablicy multimedialnej wyświetlany był tekst każdej kolędy.
Wspólne kolędowanie było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem, które, wprowadziło wszystkich zebranych w prawdziwą atmosferę świąt. Udział w naszym spotkaniu wzięła cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Na koniec apelu świąteczne życzenia złożyła wszystkim Pani Dyrektor Dorota Ławniczak.
Uroczystość przygotowały panie: Aneta Hrabeć i Anna Gagat.
Aneta Hrabeć
W tym roku po raz kolejny Rada Rodziców ogłosiła konkurs świąteczny, tym razem wybierano najładniejszy stroik. Na konkurs wpłynęło ponad 30 stroików. Panie z Rady Rodziców miały nie lada problem z wyborem najładniejszego. Wręczenia nagród podczas naszego świątecznego apelu dokonały panie: Agnieszka Fajger i Elżbieta Skrobacka,
Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Grażyna Szuta z kl. I a, II miejsce przypadło Wiktorii Skrobackiej z kl. II d, a trzecie zdobyła Wiktoria Kisała z kl. III a.
Przyznano również cztery wyróżnienia dla Emilii Komorowskiej z kl. I a, Zuzanny Gabrych z kl. III b, Wiktorii Kołosowskiej z kl. II a oraz Natalii Sowały z kl. III b.
Nagrody ufundowali: Nadleśnictwo Kalisz Pomorski oraz Energa Oświetlenie Spółka z o.o. Region Zachód. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom a wszystkim naszym wyróżnionym uczniom gratulujemy.
Aneta Hrabeć