„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu”.
10 maja uczestniczyliśmy w spotkaniu z niezwykłym człowiekiem Akradym Pawłem Fiedlerem, który jest prywatnie wnukiem znanego pisarza Arkadego Fiedlera, autora m.in. „Dywizjonu 303”.
Spotkanie dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną odbyło się w kaliskim pałacu.
Pochodzący z Puszczykowa pod Poznaniem podróżnik opowiadał o swojej wyprawie maluchem przez Afrykę.
O wyborze takiego auta zdecydowały sentymenty. Prezentowane zdjęcia i filmy pokazały wielką siłę i niezłomność tego człowieka.
Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami panującymi w Afryce oraz obejrzeć cudowne zdjęcia z Namibii, Kenii, Sudanu, Tanzanii, Asłanu i Egiptu.
Poczciwym maluszkiem z Kairu na Przylądek Dobrej Nadziei, podróżnik przejechał ponad 16 tys. kilometrów, dziennie pokonując nawet 700 km, w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Cała podróż trwała 3,5 miesiąca. Obecnie Arkady Fiedler planuje kolejną wyprawę, tym razem do Azji, w którą również wyruszy poczciwym maluchem.
Po spotkaniu z tym młodym, niezwykle upartym człowiekiem, wiemy, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Czasami to, co wydaje się niemożliwe, może się spełnić.
Aneta Hrabeć
Na zajęciach artystycznych tworzyliśmy projekty makiet dziecięcych zabaw. Nasze prace przeszły najśmielsze oczekiwania, są kolorowe, funkcyjne i z pewnością zadowoliłyby najbardziej wymagające dzieci. Każdy z nas miał swoją wizję tego miejsca. Poniżej prezentujemy wybrane efekty naszej pracy, które mogą być inspiracją dla niejednego architekta.
Aneta Hrabeć
W ramach edukacji zawodoznawczej uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kaliszu Pomorskim, w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016 wzięli udział w warsztatach, poprowadzonych przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim- panią Teresę Janiszak. Warsztaty te dotyczyły badań predyspozycji zawodowych oraz samooceny.
W drugim półroczu naszych trzecioklasistów odwiedzili przedstawiciele różnych szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki tym spotkaniom uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza Pomorskiego (http://www.zsp.kalisz.pl/index.php?option=com_contenttask=blogcategoryid=15Itemid=21), Szkoły Morskiej z Kołobrzegu (http://www.zsmor.pl/rekrutacja-2016), Zespołu Szkół nr 6 ze Szczecinka (http://www.zsswiatki.pl/), Zespół Szkół z Drawska Pomorskiego (http://www.zsp-drawsko.strefa.pl/rekrutacja.html), Zespołu Szkół nr 4 z Wałcza (http://www.rcku.pl/aktualnosci) oraz Zespołu Szkół Rolniczych ze Świdwina (http://www.zsrckp.com).
17 maja odbędą się kolejne warsztaty edukacyjno-zawodoznawcze, które tym razem poprowadzą przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim: pani pedagog Monika Wytracz oraz pani psycholog Iwona Andrzejczak.
Mamy nadzieję, że trzecioklasiści dokonają odpowiedniego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.
K.Kulik
W dniu 27 kwietnia odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs pt. "Bezpieczna Szkoła" organizowany przez firmę edukacyjną Wiedza i Edukacja z siedzibą w Warszawie.
W konkursie tym wzięło udział 14 uczniów, a jego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu bezpieczeństwa oraz zdrowego trybu życia w szkole jak i poza nią.
Zakres tematyczny konkursu był obszerny i obejmował następujące zagadnienia:
Trzymajmy mocno kciuki za osiągnięcie wysokich miejsc i wyróżnień w konkursie!
K.Kulik
Dzień 26 kwietnia był DNIEM OTWARTYM naszego Gimnazjum dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim oraz Szkoły Podstawowej w Pomierzynie. Każda z klas miała przyjemność zwiedzić budynek, zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne, jak są one wyposażone. Naszym przyszłorocznym pierwszoklasistom bardzo spodobała się szkoła.
Na koniec spotkania z każdą klasą rozmowę przeprowadziła pani Dorota Ławniczak- Dyrektor Gimnazjum. Uczniowie mogli zadawać pytania, a co najważniejsze otrzymali wnioski, które złożyć należy w sekretariacie naszej szkoły do dnia 8 czerwca.
Drodzy uczniowie klas szóstych, do miłego zobaczenia we wrześniu!
K.Kulik
W dniu 25 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty w Ośrodku Kultury w Drawnie z programu Kino-Szkoła. Tym razem gimnazjaliści z klas trzecich wzięli udział w prelekcji profilaktycznej pt. Cyberprzemoc. Po przemowie prowadzącego, który omówił ciekawą prezentację tematyczną, został wyświetlony film pt.Przytul mnie. Po filmie odbyła się wspólna rozmowa podsumowująca temat cyberprzemocy.
Projekt Cyberprzemoc ukazał młodzieży do czego doprowadzić może wyśmiewanie się z kogoś z wykorzystaniem internetu i narzędzi typu elektronicznego, jak np. SMS czy też e-mail. Czyny agresji elektronicznej są NIEODWRACALNE! Na każdym z nas ciąży pełna odpowiedzialność za to co przesyłamy innym, co umieszczamy w internecie - PAMIĘTAJMY O TYM!
W ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski uczniowie klas I i II wzięli udział w projekcie „CHRZEST POLSKI” zorganizowanym przez nauczyciela historii Małgorzatę Potoczną-Galera i konkursie plastycznym na „ LOGO CHRZEŚCIJANINA” zorganizowanym przez nauczyciela religii Annę Gagat. Gimnazjaliści przygotowali zagadnienia związane z tym wydarzeniem pisząc wiersze, wypracowania, referaty, teksty piosenek, przygotowali plakaty, prezentacje multimedialne, filmy i animacje. Każdy uczeń mógł wybrać dowolną odpowiednią dla siebie formę prezentacji. Powstało wiele bardzo interesujących prac. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Najciekawszą prezentację przygotowali chłopcy z klasy Ia: Piotr Baran, Maciej Kisała, Jędrzej Kozak , Jakub Schaefer, Kacper Sukiennik i Michał Tylek, otrzymując główną nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Gimnazjum Panią Dorotę Ławniczak.
W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Aleksandra Olszacka z klasy IIc, II miejsce Patrycja Marcinkowska z klasy IId, III miejsce-Julia Sikora z klasy IIId. Uczennicom zostały wręczone figurki ufundowane przez Dyrektora szkoły. Nagrodzony filmik został zaprezentowany podczas uroczystości podsumowującej projekt i konkurs plastyczny.
Anna Gagat
Egzamin gimnazjalny 2016 potrwa trzy dni – od 18 do 20 kwietnia. W tym czasie uczniowie napiszą egzaminy z części humanistycznej (obejmującej wiedzę z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie), z części przyrodniczo-matematycznej (obejmującej wiedzę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki) oraz z nowożytnego języka obcego.
Egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej rozpoczął się o godz. 9. Uczniowie dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie będą mieli 60 minut. Następnie będą mieli przerwę do godziny 11, po której przystąpią do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego. Ta część egzaminu potrwa 90 minut. Podobnie będzie następnego dnia.
Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Test gimnazjalny 2016 sprawdzi wiedzę naszych gimnazjalistów i przesądzi o tym, czy dostaną się do wymarzonej szkoły.
Wszystkim naszym zdającym uczniom życzymy powodzenia, optymizmu i wiary we własne możliwości.
Aneta Hrabeć
W dniach 18 kwietnia – poniedziałek,19 kwietnia - wtorek oraz 20 kwietnia – środa, odbędzie się dla uczniów klas trzecich egzamin gimnazjalny.
Dla uczniów klas pierwszych i drugich są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Dnia 14 IV br. grupka osób wraz z opiekunami z naszej szkoły panią Emilią Bogusz i Katarzyną Dzierbunowicz wybrała się w odwiedziny do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku. Placówka ta znajduję się w zabytkowym, poniemieckim pałacu myśliwskim. Jest to duży budynek z czerwonej cegły, ozdobiony od frontu ośmioboczną wieżyczką, która nadaje szkole dostojność. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić, to szpecące, drewniane, zadaszone przejścia, które chronią przed spadającymi dachówkami. W ośrodku uczą się osoby niepełnosprawne, które potrzebują specjalnego nauczania, wychowania i opieki.
Przed wyjazdem każda z klas mogła przynieść do szkoły różne przybory szkolne, byśmy poprzez takie prezenty mogli sprawić uśmiech na twarzy osobom tam przebywającym. Odległość z Kalisza Pomorskiego do Niemieńska to 21 km, więc podróż trwała krótko. Gdy dojechaliśmy, zostaliśmy ciepło powitani przez Panią dyrektor Agnieszkę Korzeniewską. Pani Dyrektor poprowadziła nas do sali, w której poznaliśmy się z grupką uczniów w różnym wieku.
Przybliżony nam został jeden ze sposób nauczania czyli wspomaganie rozwoju osób niepełnosprawnych intelektualnie z wykorzystaniem działań muzycznych. Wspólnie tańczyliśmy, ćwiczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Po tańcach, dobieraliśmy się w pary i na czas układaliśmy włosy, co dało nam wiele frajdy - widać to na zdjęciach. Byłam po raz pierwszy w takim ośrodku, trochę się obawiałam, że nie będę wiedziała, jak się zachować, jednak atmosfera, pomoc dorosłych i sami podopieczni zupełnie rozwiali moje obawy. A nowe doświadczenie pozostanie.
Stanisavljević Milena
Dnia 7 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie rodziców klas III. Miało ono charakter informacyjno-profilaktyczny. Na początek rodzice i nauczyciele obejrzeli bardzo wzruszające przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów pod opieka pani Jolanty Cirzniewskiej. „Stop narkotykom – cukiereczek”, które ukazało proces sięgania dzieci po narkotyki i zwracało uwagę na rolę rodziców w wychowaniu młodzieży w wieku gimnazjalnym. Następnie pani pedagog Kamila Kulik zwróciła uwagę na problem zażywania przez młodzież szkolną środków odurzających. Wystąpienie swoje poparła prezentacją multimedialną, w trakcie której przedstawiła rodzaje środków uzależniających i objawy zażycia, jakie rodzice mogą zauważyć u dziecka. Poprosiła też o baczne obserwowanie dzieci, konsekwencję w działaniu i nieuciekanie od problemów. Przypomniała, że uczniowie w tym wieku także bardzo potrzebują opieki i wsparcia ze strony dorosłych. Pani pedagog przedstawiła też działania podjęte przez szkołę w ramach pomocy z zakresu doradztwa zawodowego. Poinformowała rodziców, że do szkoły przyjeżdżają przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych ze swoją ofertą, między innymi szkoły ze Złocieńca, Drawska, Szczecinka czy Wałcza. Powiedziała także, że uczniowie mogą liczyć na pomoc pedagoga i psychologa w sprawie wyboru szkoły. Nadmieniła, ze uczniowie pisali test kierunkujący ich zainteresowania i predyspozycje zawodowe podczas warsztatów z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim- panią Teresą Janiszak. Kolejne warsztaty edukacyjno - zawodoznawcze dla uczniów klas trzecich odbędą się 17 maja, a poprowadzą je pani pedagog oraz pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim.
Potem głos zabrał dyrektor Liceum z Kalisza Pomorskiego-Maciej Rydzewski. Omówił propozycję kaliskiego liceum dla absolwentów gimnazjum. Przedstawił profile klas, pracę liceum, możliwości zdobycia różnych umiejętności nie tylko na lekcjach, ale i kołach zainteresowań. Zachęcał rodziców do rozważenia sprawy posłania dzieci do tej szkoły. Rozdał także ulotki promujące pracę liceum.
Następnie dyrektor Ławniczak przypomniała rodzicom zasady przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się 18 (historia, wos, język polski),19 (przedmioty przyrodnicze, matematyka) i 20 kwietnia (język obcy nowożytny poziom podstawowy lub podstawowy i rozszerzony. Na koniec Pani dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę, życzyła, aby uczniowie klas III napisali testy jak najlepiej, czego oczywiście wszyscy IM życzymy i trzymamy kciuki.
Beata Rosentreter
W PRIMA APRILIS w naszym Gimnazjum zorganizowaliśmy konkurs na najlepszą przemowę pt. ZŁOTE USTA. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III, jednak dołączyli do nas także uczniowie klas II. Należało przygotować przemowę o Polaku, który w ponadtysiącletniej historii Polski wzbudził zainteresowanie naszych uczniów. Za każdą przemowę można było zdobyć określoną ilość punktów (1. zgodność przemowy z tematem, 2.zgodność formy(wstęp, rozwinięcie, podsumowanie); 3. modulacja głosu, wyraźne mówienie; 4. panowanie nad ciałem; 5. zachowani powagi) a klasa, która wystawiła największą liczbę osób, zajmuje I miejsce.
Cel konkursu to po pierwsze, powtórka do egzaminu dla trzecioklasistów, a po drugie, kształcenie umiejętności przemawiania przed publiką. W jury zasiadły Panie: Anna Rydzewska, Jolanta Cirzniewska, Małgorzata Galera, Krystyna Krakowiak oraz tajemnicza dr Ewa Michalicka, która swoja obecnością raczyła uświetnić nasze wystąpienia.
W konkursie ( po wielu –wielu!!! namowach) wzięło udział 28 gimnazjalistów. Pojawiły się sylwetki królów, naukowców, sportowców, polityków, oczywiście Jana Pawła II, ale i Ireny Sendlerowej, Andrzeja Wajdy, Jurka Owsiaka czy Janka Meli.
Mównica, pożyczona na tę okoliczność z kaliskiego liceum , stała sobie spokojnie na dolnym korytarzu już od rana i sprawiała, że emocje sięgały zenitu, co świadczy o tym, że publiczne przemawianie nie jest wcale takie łatwe. Niektórych uczniów zjadła trema, inni przekroczyli limit czasu ( jakby urodzili się na mównicy). Tym niemniej uczniowie zaskoczyli nas poważnym podejściem do tematu, odwagą i swoimi wyborami. Chyba wszystkich wzruszyło przemówienie Piotrka Radeckiego, który przedstawiał sylwetkę zmarłego parę dni wcześniej księdza Jana Kaczkowskiego czy Jagody Banasiak mówiącej o Zbigniewie Relidze-Honorowym Obywatelu naszego miasta.
Zwycięzcą została Julia Owczarek z klasy II c
II miejsce Piotrek Radecki z klasy III d,
III miejsce zajęła Jagoda Banasiak z klasy III b
Publiczność wybrała swojego faworyta: Piotrka Radeckiego z klasy III a.
Klasa III b zebrała najwięcej punktów jako grupa, ponieważ wystawiła największą ilość reprezentantów (Agata Pawłowska, Monika Majchrzak, Milena Stanisavljević, Karol Paprota, Zuzia Gabrych, Natalia Sowała)
Niewątpliwie wielkim objawieniem konkursu został Dawid Zając z klasy III a- oczarował nas wszystkich.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten niezwykły dzień.
Pomysł konkursu należał do polonistki Beaty Rosentreter.
B.R.
„A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty za nią spieszą,
Już trawy za nią rosną
I szumią: Witaj wiosno!”
1 kwietnia br. w bibliotece szkolnej już po raz kolejny odbyło czytanie dla najmłodszych. Tym razem gościliśmy sześciolatki z klasy I c. Nasi goście najpierw wysłuchali wiersza o wiośnie, później chętnie opowiadali o zwiastunach tej pory roku. Po rozwiązaniu zagadek, dzieci aktywnie włączyły się do zabawy w naśladowanie odgłosów zwierząt a przy muzyce Vivaldiego naśladowały budzące się do życia rośliny. Kolejnym momentem naszego spotkania było wykonywanie portretów Pani Wiosny. Wszystkie prace znalazły się na tablicy, gdzie dzieci same mogły ocenić efekty swojej twórczości.
Aneta Hrabeć i Karolina Wagner
„Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...
ale świat zmieni się dla tego jednego psa”
Jak co roku gimnazjaliści włączyli się do akcji „Daj złociaka dla psiaka”. W klasie stoją wielkie puszki, do których uczniowie wrzucają grosiaki wysupłane z kieszeni bądź uzbierane w domu. Są to niewielkie kwoty, ale gdy podliczy się je na koniec roku, to wychodzi z tej zbiórki całkiem niezła sumka.
Klasą, która patronuje tej akcji jest I a z wychowawczynią J. Cirzniewską .
Dlatego uczniowie tejże klasy jako pierwsi zorganizowali sklepik, w którym sprzedawano pyszne ciasto upieczone przez rodziców. Zarobiono wówczas 84,00zł.
Za przykładem I a poszły uczennice klasy I b, które dzięki sprzedaży owocowych galaretek i deserów uzyskały kwotę 123,52 zł.
Dzień Wiosny okazał się świetną okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy na rzecz schroniska. Połączone siły I a i III c i kadry pedagogicznej zaowocowały niemałą kwotą 251,07zł. Ciasta rozchodziły się w błyskawicznym tempie, a serwowane tosty znalazły wielu amatorów nowych smaków.
Przed nami jeszcze 3 miesiące nauki. Zachęcamy inne klasy do działań na rzecz schroniska. Na koniec roku zostanie zakupiona karma dla psów i przekazana do schroniska w Białogardzie.
Z okazji Świąt Wielkanocnych
pragnę złożyć wszystkim nauczycielom, uczniom
i pracownikom szkoły
najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia
oraz wszelkiej pomyślności.
Niech świąteczny czas przyniesie ze sobą spokój
i nieustający optymizm.
Dyrektor
Dorota Ławniczak
W dniu 21 marca, a więc w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 42 uczniów naszego Gimnazjum wraz z 6 opiekunami ruszyło na podbój Berlina!
„Berlin ist sehenswert!” - w tym krótkim niemieckojęzycznym haśle mieści się sens naszej podróży, a mianowicie: BERLIN JEST WART ZOBACZENIA! Otóż zobaczyliśmy naprawdę wiele. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przepięknego Ogrodu Botanicznego, gdzie uczniowie podzieleni na małe grupy rozwiązywali tematyczne karty pracy.
Następnie udaliśmy się do centrum stolicy Niemiec słynną ulicą Ku'damm na Plac Poczdamski. Po drodze podziwialiśmy: Statuę Zwycięstwa, Pomnik Holocaustu poświęcony pamięci sześciu milionów żydowskich ofiar hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy, trakt spacerowy Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, Operę Berlińską oraz Neue Wache - Pomnik Nieznanego Żołnierza z wzruszającą rzeźbą matki trzymającej w rękach umierającego syna.
Następnie, tuż po ciepłym posiłku przejechaliśmy pod Bramę Brandenburską i Reichstag, które są symbolami Berlina. Te monumentalne, bogate w historię budynki zrobiły na nas ogromne wrażenie, nie bez powodu przecież są znakiem rozpoznawalnym na całym świecie.
Około godziny 13:30 przejechaliśmy Aleją Pod Lipami pod Katedrę Berlińską. Naszym kolejnym celem zwiedzania było Muzeum Pergamońskie, które słynie ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby.
Na koniec naszej podróży zobaczyliśmy jeszcze słynną Fontannę Neptuna, Czerwony Ratusz oraz Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Każdy mógł również zrobić słodkie zakupy dla najbliższych.
Dziękujemy pani przewodnik – Ewie Pietkiewicz-Kamińskiej za ogrom przekazanej nam wiedzy i umilenie czasu podróży różnymi ciekawostkami dotyczącymi Niemiec.
Dziękujemy firmie przewozowej pana Tomasza Sochackiego „POL-BUS” za wygodną i przede wszystkim bezpieczną podróż.
K.Kulik
„Dziś rano niespodzianie zapukała do gimnazjum drzwi,
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty….”
Powitaliśmy ją wesoło i na sportowo, choć nie zabrakło i artystycznych akcentów. Przed własną publicznością wystąpił Dorian Dybner, Kacper Wożniak, Marek Molski oraz Patrycja Stodulska. Po występach artystycznych nastąpiły zmagania sportowe.
Po zaciętej sportowej walce na podium w poszczególnych dyscyplinach stanęli:
W siatkarskie szranki stanęły także nauczycielki: panie: Beata, Renata i Małgorzata, zajmując IV miejsce.
Rozgrywki przyniosły wiele pozytywnych emocji. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami. Dla niekoniecznie kochających sport przygotowane było studio makijażu i fotografii. Dziękujemy za wspólną zabawę.
Organizatorzy: Rada Uczniowska Samorządu Szkolnego
Rozgrywki Coca-Cola Cup 2016 trwają już w najlepsze. Trzy rundy eliminacyjne wyłonią po cztery najlepsze zespoły z poszczególnych województw. Zmierzą się one w finałach makroregionalnych (21 maja w Rzeszowie, 22 maja w Chorzowie, 28 maja w Poznaniu i 29 maja w Warszawie). Finał krajowy odbędzie się 11 czerwca w Gdańsku. Tam też będzie można obejrzeć w strefie kibica mecze biało-czerwonych na UEFA EURO 2016™.
W dniu 22.03.2016 r. w Bierzwniku odbył się etap I 18 edycji turnieju Coca Cola Cup 2016 z udziałem Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim. Nasi chłopcy spisali się na medal. Po dwóch bardzo ciężkich zremisowanych pojedynkach w grupie II, wszystkie zainteresowane zespoły miały taki sam bilans punktowy i bramkowy o awansie do półfinałów zadecydowała większa ilość strzelonych bramek. Natomiast o kolejności drużyn w grupie zadecydować musiały karne, w których nasza drużyna przegrała z zespołem z Barlinka 2:1. Wyszliśmy z drugiego miejsca do półfinału gdzie czekał na nas zwycięzca grupy I Zespół szkół – Krzęcin. W pierwszym meczu fazy pucharowej kaliscy Gimnazjaliści bez kłopotów rozprawili się z rywalem wygrywając 2:0. W finale podopieczni trenera Waldemara Pawluczuka mimo prowadzenia rywala 0:1, zagrali koncertowo drugą połowę wygrywając 4:1 i zostali zwycięzcami Turnieju w Bierzwniku awansując do kolejnego etapu rozgrywek z pierwszego miejsca!!!
Skład zwycięskiej drużyny: Wiktor Zieliński, Tymoteusz Łacinnik, Paweł Pawluczuk, Szymon Dziadek, Kamil Stanisławek, Jakub Chwiłkowski, Błażej Niezgoda, Szymon Kowalczyk, Eryk Przybylak, Wojtek Kozak. Trener : Waldemar Pawluczuk.
ETAP I (KWALIFIKACJE), ROZGRYWKI MĘSKIE
FAZA GRUPOWA - GRUPA I
Zespół szkół – Krzęcin 4 pkt.
Publiczne Gimnazjum Nr 1 – Pełczyce 3 pkt.
Zespół Szkolno-Przedszkolny – Bierzwnik 0 pkt.
FAZA GRUPOWA - GRUPA II
Publiczne Gimnazjum Nr 1 – Barlinek 2 pkt. Bilans bramkowy 3-3
Gimnazjum - Kalisz Pomorski 2 pkt. Bilans bramkowy 3-3
Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Lubianie – Pełczyce 2 pkt. Bilans bramkowy 2-2
PÓŁFINAŁ A
Publiczne Gimnazjum Nr 1 – Barlinek 1- 0 Publiczne Gimnazjum Nr 1 – Pełczyce
PÓŁFINAŁ B
Zespół szkół – Krzęcin 0 – 2 Gimnazjum - Kalisz Pomorski
FINAŁ
Publiczne Gimnazjum Nr 1 – Barlinek 1 - 4 Gimnazjum - Kalisz Pomorski
W dniu 18 marca br. odbył się Turniej Coca–Cola Cup dziewcząt gimnazjum w piłce nożnej. Zawody rozegrane zostały na Orliku Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny. Reprezentowały one gimnazja z Kalisza Pomorskiego, Czaplinka , Nowego Worowa i Recza. Zawody rozegrane zostały systemem „Każdy z każdym”.
Po ostatecznych rozgrywkach tabela wyników prezentuje się następująco:
I miejsce– Gimnazjum Czaplinek,
II miejsce– Gimnazjum Recz,
III miejsce– Gimnazjum Kalisz Pomorski,
IV miejsce– Nowe Worowo.
Organizatorką zawodów była Pani Violetta Zbytek i Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej–Curie w Kaliszu Pomorskim.
W dniach 14 marca -poniedziałek, 15 marca - wtorek oraz 16 marca – środa, odbędą się dla uczniów naszej szkoły rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji uzgodniony z tutejszą parafią zakłada zajęcia od godz. 10.45 do 11.30 w Kościele pw. Matki Bożej w Kaliszu Pomorskim.
Osoby, które nie uczestniczą w lekcjach religii będą mały zapewnione zajęcia w świetlicy i w bibliotece szkolnej.