• Informacja

    Informacja

    Dyrektor informuje, że w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki, zorganizowana zostanie w Gimnazjum świetlica szkolna.

  • Wzór na utwór

    Dnia 6 października 2014 r. Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim zaprosił Gimnazjalistów do uczestniczenia w koncercie pt. „WZÓR NA UTWÓR”, który odbył się w wyniku współpracy Ośrodka Kultury z Fundacją Fabryka Sztuki. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas II i III.

    Koncert miał za zadanie uświadomić młodzieży, jak ważna jest muzyka w życiu człowieka i przybliżyć uczniom wiadomości o składnikach dzieła muzycznego takich jak melodia, rytm czy harmonia. Program artystyczny zawierał utwory wykonane „na żywo” oraz ciekawe prezentacje multimedialne. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Kultury za chęć współpracy z naszym Gimnazjum.

    J.D.K.

  • Cała Polska czyta dzieciom

    Nie od dziś wiadomo jak ważną rzeczą jest umiejętność sprawnego czytania, którą należy ćwiczyć już od najmłodszych lat. Dlatego też we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w gimnazjalnej bibliotece odbyło się pierwsze czytanie baśni dla najmłodszych.

    Przybyłych gości słodkościami powitała Pani Dyrektor  Dorota Ławniczak. Następnie Ola Dziedziela odczytała dzieciom z kl. IIa baśń pt. „W krainie fantazji”. Dzieciaki bardzo wnikliwie odpowiadały na pytania starszej koleżanki, chętnie też opowiadały treść baśni.

    Inicjatorkami akcji są panie Aneta Hrabeć i Karolina Wagner.

     

                                                                                                                    Aneta Hrabeć

    Foto

  • Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku…

    W dniu 30.09.2014 młodzież gimnazjalna spotkała się w Pałacu Wedlów z panem Piotrem Kowalczykiem-podróżnikiem, geografem, pasjonatem fotografii, pilotem wycieczek, nauczycielem języka angielskiego. Udział w prelekcji możliwy był dzięki współpracy z Biblioteką Miejską w Kaliszu Pomorskim.

    Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o swojej wyprawie do Afryki Zachodniej, której celem było poznanie życia, kultury i zwyczajów mieszkańców tej części świata. Podróżował przez 6 państw pokonując około 5 tysięcy kilometrów lądem. Jechał czymkolwiek- autostopem, rowerem, bush taxi, ciężarówką z bananami, płynął łódką canoe lub promem.

    Globtroter zaprezentował slajdy, które dokumentowały jego pobyt w slumsach Dakaru, w rodzinie mauretańskiej, w Gambii, w Gwinei  Bissau.

    Wyprawa, która zakończyła się sukcesem była dla podróżnika okazją do poznania prawdziwej życzliwości ludzi Afryki oraz przekroczenia stref nie tylko klimatycznych, ale przede wszystkim kulturowych.

    Pan Piotr swoją opowieścią zaszczepił u odbiorców pasję do odkrywania nieznanych lądów, podróżowania, a przede wszystkim do spełniania swoich marzeń .

     

                                                                                                                                         K. Dz.

  • Rok Gryfa

    Rok Gryfa

    29 września br  na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w ramach obchodu Roku Gryfa odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu literackiego na opowiadanie fantasy, z postacią gryfa jako motywem przewodnim. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Swoich sił pisarskich w tym konkursie  spróbowała nasza uczennica Aleksandra Miry.

    Opowiadaniem pt. „ Poszukiwania” Ola zdobyła wyróżnienie.

    Nagrodzony tekst publikujemy poniżej. Życzymy miłej lektury.

    Aneta Hrabeć

        Poszukiwania

    Chiara była córką bogini Sediny i boga Hermesa. Matka przyznała jej pieczę nad gryfami. Bogowie z Olimpu nigdy o niej się nie dowiedzieli, do czasu.

    W dniu szesnastych urodzin Chiary zniknął gryf, który był opiekunem miasta Szczecin. Sedina jako, że została jedyną opiekunką miasta ,musiała zostać. Hermes nie mógł przybyć z pomocą ponieważ został na Olimpie. Bogini wysłała swoją córkę na poszukiwania. Chiara nie była z tego powodu zbytnio zadowolona, tym bardziej, że musiała sama wyruszyć w podróż.

    Dzień przed wyjazdem dziewczyna opowiedziała matce o swoich obawach dotyczących samotnej podróży. Bogini odpowiedziała córce, że nigdy nie jest sama. Podczas podróży będzie opiekował się nią ojciec. Oczywiście niebezpośrednio. Hermes miał podobno dużo ważniejsze sprawy na głowie. Chiara próbowała wmówić matce iż nie nadaje się na poszukiwania gryfa, ale Sedina była nieugięta i powiedziała córce ,że mogłaby poprosić o pomoc Artemidę, Aresa lub Apolla, ale nie zrobi tego ponieważ nie są oni patronami gryfów. Gryf uciekałby każdemu z nich, nawet Artemidzie, co mogłoby spowodować wielkie szkody. Ona nie miałaby problemu z namierzeniem tego gryfa. A i on nie będzie uciekał jako, że ją zna. Dziewczyna niechętnie przyznała matce rację i poszła do swojego pokoju.
    Pół nocy nie mogła zasnąć. A drugie pół nocy śnił jej się zaginiony gryf. Dlaczego Chaos- tak nazywał się ten gryf- musiał zniknąć akurat teraz? Dziewczyna zadawała sobie to pytanie.

    Chaos był gryfem ,który przybył tutaj razem z jej matką. Czuła ,że on sam nie uciekłby. Ktoś musiał go do tego przekonać. Nie miała wyboru i musiała go odnaleźć. We śnie widziała białą willę ze złotym wykończeniem. Wokół niej rosła bujna zielona trawa. Na samym środku łąki za willą stał potężny dąb. Obok dębu leżał skulony Chaos. Podniósł głowę jakby wiedział ,że ktoś go obserwuje i spojrzał w stronę dziewczyny. Spoglądał na Chiarę jakby stała przed nim. Nagle Chiara obudziła się z krzykiem. Za oknem widoczny był świt. Czas wyruszać.

    Ojciec opowiadał dziewczynie o Olimpie dlatego wiedziała ,że właśnie tam jest Chaos. Nie miała dużo czasu. Wzięła jednego z pozostałych gryfów, który miał na imię Eter. Wiedziała gdzie jest przejście i właśnie tam kazała lecieć gryfowi. Pamiętała od kogo Sedina dostała Chaosa. Od Nemezis. Tylko dlaczego Nemezis miałaby zabierać gryfa z powrotem? To nie miało sensu, bo Nemezis nie miała powodów by mścić się na Sedinie.

    Zanim się obejrzała ,Chiara była już pod przejściem na Olimp. Eter był najszybszym zaraz po Chaosie gryfem ,który wychowywał się z nią. Za parę chwil dziewczyna miała po raz pierwszy przybyć na Olimp.  W jednej chwili poczuła zmianę w powietrzu. Czuła wszechogarniający spokój. Rozglądała się dookoła. Wszędzie stały białe wille ze złotym wykończeniem. Wiedziała już iż nie będą to łatwe poszukiwania. Wokół otaczały ją białe chmury. Dziewczyna rozejrzała się po raz kolejny.

    Jej celem był Chaos. Musiała go odnaleźć. Nie wiedziała jak długo Sedina opiekuje się miastem sama. Tutaj czas płynął inaczej. Nagle coś w powietrzu się zmieniło. Dziewczyna nie przejęła się tym i leciała dalej. Poszukiwała potężnego dębu.

    Dziewczyna rozglądała się w poszukiwaniu drzewa. Ale to nie było takie proste, ponieważ na Olimpie było ich od groma. W dodatku wszystkie były takie same. Nemezis najwyraźniej wiedziała co robi. Przed oczami dziewczyny pojawiła się mgła. Siedząc na gryfie zobaczyła Chaosa. Widziała jak męczył się przywiązany do tego drzewa. Próbował się oswobodzić, ale nie mógł wyrwać się z uwięzi. Nie był szczęśliwy.

    Kiedy tylko dziewczyna odzyskała świadomość ,była pewna, że musi udać się na północny zachód. Zrobiła jak podpowiadały jej przeczucia i poleciała na północ. Chciała znaleźć gryfa i odlecieć z tego miejsca. Nagle stało się dla niej nieprzyjemnie. Góra Olimp odrzucała ją. Eter mimo długiego lotu nie był zmęczony. Chiara czuła ,że gryf może lecieć jeszcze długo. Eter chciał tego samego co ona. Wracać do domu. Przelecieli ze dwieście metrów, kiedy dziewczyna zauważyła coś błyszczącego pod jednym z drzew. Podleciała bliżej i zauważyła gryfa. Wylądowała i podbiegła do niego. To był on, Chaos. Uklękła przy nim i pogłaskała go po głowie.

    Gryf ucieszył się na jej widok. Zwierzę wyglądało marnie. Chiara odwiązała go i rozejrzała się za kimś. Zabrała gryfa i wróciła do Eter. Powiedziała Chaosowi by leciał za nimi. Po drodze spotkała ojca i powiedziała mu by przekazał Nemezis wieści o gryfie. Hermes był zaskoczony ale przystał na prośbę córki.

    Chiara poleciała z gryfami do Szczecina i wszystko zaczęło na nowo się układać. Chaos bronił Szczecina. Sedinę rozpierała duma a Chiara była zadowolona z siebie. Udało jej się zrobić coś ,o co się nie podejrzewała. Była szczęśliwa. Gryfy uspokoiły się.

     

     

  • Powiatowy Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej dziewcząt

    Dnia 24 września 2014 roku drużyna dziewcząt z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim w składzie: Daria Borowiec, Monika Kwaśniewska, Katarzyna Leśniak, Patrycja Stodulska, Małgorzata Świniuch i Aleksandra Bartkowska wzięła udział w Powiatowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej dziewcząt. Po zaciętej walce na boisku Nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu.

    Opiekunem grupy była Violetta Zbytek.

  • XIX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Szczecinie

    XIX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Szczecinie

    W dniu 20 września 2014r. młodzież Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w XIX Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich w Szczecinie.

     

    Zainteresowani uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką nauczycielek Małgorzaty Potocznej – Galery i Marioli Domańskiej mieli okazję spędzić sobotę obcując z historią. Obejrzeli kilka wystaw, ciekawe miejsca Szczecina i  poznali Wydział  Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Duże wrażanie na gimnazjalistach zrobiły nowoczesne  sale wykładowe Uniwersytetu oraz prezentowane  tam wystawy historyczne: „Dziś albo nigdy! Wielka wojna i polskie dążenia niepodległościowe” oraz „Z narażeniem życia – Polacy ratujący Żydów”.

    Interesująca okazała się wystawa plenerowa Szczecin wojenny na Jasnych Błoniach oraz pomnik Papieża Jana Pawła II.

    Do wrażeń historycznych dołączyły również akcenty przyrodnicze jak zabytkowa aleja platanów, Park Kasprowicza a także ogród Różanka.

     

    Największe zainteresowanie wzbudziły jednak ekspozycje w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Zabytkowe samochody, tramwaje, autobusy i motocykle bardzo szybko przyciągnęły uwagę uczestników. Wiele wrażeń dostarczyły także eksperymenty fizyczne, które można było wykonać w sali „Eureki”.

     

    Kolejna wystawa, którą udało się zobaczyć to wystawa sztuki współczesnej  malarstwa  Romana Lipskiego w Muzeum Narodowym. Zwieńczeniem wycieczki stały się wystawy prezentowane w Muzeum Historii Szczecina poświęcone historii i kulturze miasta od czasów najdawniejszych poprzez czasy książęce, okres szwedzki, pruski i niemiecki, aż po polski okres powojenny i koniec XX wieku.

    Pełni wrażeń i nowych wiadomości oraz nadziei na następny wyjazd  gimnazjaliści szczęśliwie wrócili do Kalisza Pomorskiego.

     

     

    M. G., Filip Ch.

    Foto

  • Gimnazjalna Liga Mistrzów Trójek Piłkarskich

    W dniu 18.09.2014 roku w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim odbył się Turniej Piłkarski z serii Gimnazjalna Liga Mistrzów Trójek Piłkarskich. Kaliscy Gimnazjaliści sami wybierali nazwę dla swoich drużyn spośród istniejących klubów piłkarskich. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, mecz trwał 6 minut. Udział w Turnieju wzięło 6 drużyn:

    1. „Legia Warszawa” w składzie : Patryk Głasek, Dominik Nowak, Bartosz Wierzbiński, Błażej Pancyk.
    2. „Pogoń Szczecin” w składzie : Piotr Woźniak, Szymon Marcinkowski, Kamil Stanisławek.
    3. „Grom Giżyno” w składzie: Michał Skrobacki, Piotr Radecki, Piotr Babiński, Dominik Ostaszewski.
    4. „Dynamo Kijów” w składzie : Szymon Dziadek, Igor Szpura, Kuba Kościuczuk, Patryk Grządziel, Przemysław Fajgier.
    5. „Lazio Rzym” w składzie: Jan Grządziel, Błażej Niezgoda, Jakub Chwiłkowski, Piotr Moń.
    6. „Znicz Pruszków” w składzie: Hubert Kowalczyk, Jakub Pietroń, Adam Pszon, Marceli Toczko.

    Po zaciętych pojedynkach zwycięzcą turnieju została drużyna „Legii Warszawa”, która zremisowała jeden mecz, wygrywając pozostałe.

    Tabela Końcowa

    1. „Legia Warszawa” 13 pkt.
    2. „Grom Giżyno” 9 pkt.
    3. „Dynamo Kijów” 8 pkt.
    4. „Pogoń Szczecin” 8 pkt.
    5. „Lazio Rzym” 4 pkt.
    6. „Znicz Pruszków” 0 pkt.

    Organizator: Waldemar Pawluczuk

    Foto

  • XXI Bieg Olimpijski w Racocie

    XXI Bieg Olimpijski w Racocie

    13 września 2014 roku młodzież z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kaliszu Pomorskim kolejny raz wzięła udział w Biegu Olimpijskim w Racocie. Na miejscu okazało się, że w zawodach będzie startować 2500 osób! Pogoda dopisała, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby powalczyć o jak najlepsze miejsca. Najwyższą lokatę z naszej grupy zdobył Ryszard Gromek, który przybiegł na metę z dwudziestym piątym czasem. Po biegu odbyło się losowanie nagród-odtwarzacz mp4 wylosowała uczennica naszej szkoły Klaudia Kapuściak. Nagrody ufundował Premier Donald Tusk. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i z mocnym postanowieniem udziału w kolejnym Biegu.

    Jolanta Długa-Kłos

    Foto 

  • V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej dziewcząt

    W dniu 12 września 2014 roku na Orliku przy Szkole Podstawowej odbył się V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej dziewcząt. Jednocześnie były to eliminacje do turnieju powiatowego. W zawodach wzięły udział trzy drużyny z Kalisza Pomorskiego. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że I miejsce zajęły uczennice klasy pierwszej naszego Gimnazjum w składzie: Małgorzata Świniuch, Daria Borowiec, Aleksandra Bartkowska, Martyna Perłak, Katarzyna Leśniak, Anna Kaczmarzewska i Patrycja Stodulska. Dziewczętom serdecznie gratulujemy! Opiekunką grupy jest Pani Violetta Zbytek.

    Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Noc integracyjna klas pierwszych

    Noc integracyjna klas pierwszych

    Jacy są uczniowie klas pierwszych? Żeby odpowiedzieć na to pytanie Wychowawcy klas pierwszych: Panie  Emilia Bogusz, Jolanta Długa-Kłos, Aneta Hrabeć i Violetta Zbytek postanowiły zorganizować  noc integracji dla uczniów, którzy zaczęli naukę w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie.

    Noc integracyjna powoli staje się  tradycją naszej Szkoły i pozwala na bliższe poznanie się uczniów z wychowawcą i zawarcie nowych przyjaźni. Uczniowie spotkali się przed szkołą 12 września 2014 o godzinie 18.00, następnie szybko przygotowali klasy na całonocną zabawę. Kiedy wszystko było już gotowe, Uczniowie wybrali się na wernisaż wystawy Pani Małgorzaty Stąporek pt. „dowolność”. W Pałacu Wedlów mogli z bliska przyjrzeć się interesującym pracom artystki.

    Po wystawie Uczniowie udali się Stadion Miejski, gdzie czekało na nich  ognisko. Chłopcy z klasy Id, jak na sportowców przystało, szybko pobiegli na Orlika, pograć w piłkę. Kiedy zaczęło się ściemniać, wszyscy wróciliśmy do szkoły. I zaczęła się zabawa… Chłopcy postanowili znowu pograć w piłkę, natomiast dziewczynki zaczęły oglądać filmy. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali Wychowawcy. Zabawa trwała do godzin porannych, do momentu, aż sen zmorzył prawie wszystkich. Bezsenny dyżur prowadziły bowiem wszystkie Panie oraz co wytrwalsi Uczniowie.

    Czas szybko płynie i noc spędzona w doborowym towarzystwie dobiegła końca. O godzinie 6.00 Wychowawcy ogłosili pobudkę (tych co zdołali usnąć) i wspólnie uporządkowano klasy, aby były gotowe na rozpoczęcie nauki w poniedziałek. Szkoda, ze noc integracyjna może być tylko raz…

    Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Spotkanie z Józefem Robakowskim

    Spotkanie z Józefem Robakowskim odbyło się 04.08.2014roku w licealnej auli. Zaproszono tam uczniów i opiekunów z Gimnazjum oraz Liceum w Kaliszu Pomorskim. Od nas poszło na spotkanie 25 osób z różnych klas oraz opiekunowie p. B. Rosentreter oraz p. Sz. Minkiewicz. Aula była pełna mimo, iż reżyser powtarzał, że uwielbia kameralne spotkania. Józef Robakowski to wybitny artysta współczesny, multimedialny, fotograf, autor filmów, obrazów, instalacji, cyklów fotografii i działań akcyjnych; uczestnik niezależnego ruchu artystycznego w Polsce. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu a następnie PWSTViT w Łodzi, w której dziś jest wykładowcą. Jest współzałożycielem wielu eksperymentalnych grup artystycznych m.in. fotograficznej Zero-61 (1961-1969) oraz Warsztatu Formy Filmowej (1970-1977). Kręci także eksperymentalne filmy krótkometrażowe i zapisy video, min: 6 000 000 (1962), Po człowieku (1969-1970), Rynek (1970) Idę (1973)  Z mojego okna (1978-1999) Pamięci L. Breżniewa (1982) Sztuka to potęga! (1984) Party z Lutosławskim (1997).

    Podczas spotkania szanowny Pan Józef pokazał nam niektóre z wyżej wymienionych filmów. Większość dotyczyła jego osobistych przeżyć. Było to ciekawe doświadczenie, podczas którego wielu z nas mogło się dowiedzieć czegoś absolutnie nowego na temat sztuki filmowej. Według mnie był to mile spędzony czas nie tylko dla nas, ale i dla Pana Józefa.

    Arkadiusz O.

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

    1 września 2014 roku Uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie  uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2014/2015, który mamy nadzieję, będzie obfitował w same sukcesy.

    Uczniowie wraz z Nauczycielami spotkali się w hali sportowej, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczął się apel. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, Uczniowie uczcili minutą ciszy ofiary II wojny światowej. Następnie głos zabrała Dyrektor Gimnazjum Pani Dorota Ławniczak, która powitała wszystkich serdecznie. Pani Dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

    Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz Uczniów klas I-III, Grona Pedagogicznego, Dyrekcji Szkoły, Rodziców obecni byli również zaproszeni goście Burmistrz Kalisza Pomorskiego Pan Michał Hypki oraz Ksiądz Proboszcz Bolesław Czapor, którzy w kilu słowach zwrócili się do Uczniów, życząc im samych sukcesów.

    Po zakończeniu apelu Uczniowie udali się na spotkanie z Wychowawcami do swoich klas.

    Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Startujemy 1 września

    Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 roku o godzinie 10:00.

    Po uroczystości zaplanowane są spotkania ucznów z wychowawcami klas.

  • Bezpłatne zajęcia gry w badmintona

    Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim zaprasza na:

     bezpłatne
    zajęcia gry w badmintona
     w gimnazjalnej hali sportowej
    począwszy od 7-go lipca br na:
    - przed południem - godz. 9.00 - 10.30,
    - po południu - godz. 18.00 - 19.30.

    Uczestnik zajęć:
    - musi mieć dodatkowe obuwie do zajęć halowych,
    - niepełnoletni - musi mieć pisemną zgodę rodziców,
    - będzie mógł nauczyć się podstaw techniki i taktyki gry w badmintona,
    - mogą być dzieci, młodzież i dorośli.
     
    Dodatkowe informacje: 500 628 596
    Zajęciami opiekować się będzie trener klasy mistrzowskiej w badmintonie - Marian Stelter.
  • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

    27 czerwca 2014 roku Uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie zakończyli rok szkolny 2013/2014, który był czasem na rozwój własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń.

    Uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się o godzinie 10.00 w hali sportowej na uroczystym apelu, który poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Bulkiewicz. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, uczennica powitała wszystkich oraz poprosiła o zabranie głosu Panią Dyrektor Wiesławę Minkiewicz, która w kilku słowach podsumowała rok szkolny oraz wręczyła stypendia dla wyróżniających się uczniów. Następnie Przewodnicząca Samorządu podziękowała wszystkim nauczycielom za trud, cierpliwość i wyrozumiałość.

    Podczas uroczystego apelu Przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Brzychcy wręczyła statuetkę „Zdobywać szczyty” dla klasy, która może pochwalić się najwyższą średnią ocen. W tym roku szkolnym najlepsza okazała się klasa IIId.

    Następnie wychowawcy wszystkich klas wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom. Po zakończeniu apelu uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

    Mamy nadzieję, że wakacje będą pełne słońca, wyjazdów i zasłużonego odpoczynku.

    Do zobaczenia we wrześniu!

              Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Szczęśliwej drogi już czas…

    26 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się uroczyste pożegnanie klas III. Tegoroczni Absolwenci podziękowali Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom Gimnazjum za trud, życzliwość i cierpliwość jaką musieli wykazać przez trzy lata wspólnej nauki.

    Pożegnanie klas III to ważne wydarzenie w życiu naszego Gimnazjum, jest to czas ogromnych wzruszeń, łez, ale też nadziei, że Absolwenci zachowają w pamięci same dobre chwile, pełne sukcesów i radości. Jesteśmy przekonani, że słowa Wiktora Hugo, że „nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia” będą wyznaczać również ich ścieżkę dorosłego życia.

  • Się pomaga!

    Uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim od kilku lat pomagają bezdomnym zwierzętom ze Schroniska w Białogardzie. W nowym roku szkolnym 2013/2014 nie zapomnieliśmy o tym, jak ważna jest pomoc bezdomnym psom, których los tak okrutnie doświadczył. Od pierwszych dni września organizowaliśmy różne akcje, mające na celu pomoc zwierzakom, ale teraz chcielibyśmy dokonać podsumowania Naszych działań.

    W marcu uczniowie Gimnazjum przekazali na rzecz Schroniska w Białogardzie karmę, którą uzbierali w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem dla Zwierząt”. Uczniowie okazali serce pieskom i sukcesywnie przynosili do Pani Jolanty Cirzniewskiej i Pani Jolanty Długiej-Kłos suchą karmę, puszki, makarony, kasze itp. Ponad to Uczniowie wrzucali grosiki do skarbonki, którą przygotowała Pani Cirzniewska. Do lutego uzbierali 274 zł i 25 gr, za które zakupiono karmę, która trafiła do Białogardu w marcu.

    Uczniowie klas IB, IC, IIB, IIC i IIIA wraz ze swoimi Wychowawcami zorganizowali w roku szkolnym sprzedaż ciast, loterię fantową i cały utarg przekazali na rzecz bezdomnych zwierząt. W akcję zaangażowały się również Przedszkolaki z „Bajkolandii” oraz uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami udało nam się choć trochę odmienić ciężki los porzuconych psów. W naszych działaniach wspierali nas Urząd Miejski w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwo w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwo w Drawnie, Dyrektor Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, Pani Grażyna Czerner, Pani Halina Samek oraz Panie z Spółdzielni Socjalnej „Galeria Smaków”.

    W sumie w całym roku szkolnym udało nam się zebrać 1233 zł. Podsumowanie całej akcji miało miejsce 23 czerwca w Przedszkolu „Bajkolandia”. Na spotkanie przybył Jerzy Harłacz, który serdecznie podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazane serce i pomoc dla Schroniska w Białogardzie.

     Jolanta Długa-Kłos

    Foto

  • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

    Trzy lata ..... i klasa III d wyjechała na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, jak również historycznych wspomnień. Odwiedziliśmy fragmenty obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Rogoźnicy, który powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen.  Przebywający tam więźniowie przeznaczeni byli głównie do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Następnie udaliśmy się do Głuszycy, aby tam zwiedzić Podziemne Miasto Osówka. Jest to kompleks betonowych korytarzy i hal, które zdaniem wielu historyków miały być tajną kwaterą dla Adolfa Hitlera.

    Nie oparliśmy się urokowi Zamku Książ w Wałbrzychu, który jest  jednym z największych zamków w Polsce i  Europie i  jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku.

    Kiedy dowiedzieliśmy się, że możemy stać się bogatsi pojechaliśmy do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Natknęliśmy się tam na wiele pozostałości minionych wieków. Dzięki wycieczce mogliśmy przenieść się w czasy X wieku, kiedy to powstał Zamek w Kłodzku, który w późniejszych latach został przebudowany w Twierdzę. Najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, zachęca do odwiedzenia swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można było  nie tylko bastiony i komnaty, ale także można się przejść podziemnym chodnikiem minerskim. Z tarasu widokowego podziwialiśmy wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę.

    Ciekawi postępów techniki odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, gdzie poznaliśmy historię powstania papieru. Dużą atrakcją, która pozwoliła nam się odprężyć był letni tor saneczkowy w Polanicy Zdrój. Jaka to była zabawa. Ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Czech do Skalnego Miasta. Tutaj musieliśmy odwołać się do naszej wyobraźni, aby zobaczyć to co przygotowała dla nas natura.

    Teraz zostało wiele wspomnień i ciekawych wrażeń.

    klasa III d

    Foto

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim
    ul. Toruńska 9, 78-540 Kalisz Pomorski
  • 94- 361-7492 Dyrektor: Dorota Ławniczak; Wicedyrektor: Anna Rydzewska

Galeria zdjęć