25 maja uczniowie klasy III a uczestniczyli w ramach projektu "Świat kolorowego szkła inspiracją naszej gminy ",w warsztatach przeprowadzonych przez panią Dorotę Krauz ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich "Poźrzadlanki" . Spróbowaliśmy swoich sił w malowaniu na szkle. Okazuje się , że to nie jest wcale takie proste. Najpierw trzeba wykonać kontury , a następnie wypełnić kolorami. Praca taka wymaga wiele cierpliwości i precyzji. Efekty jednak przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wykonane rękodzieła będą doskonałym prezentem dla naszych mam z okazji ich święta.
Aneta Hrabeć
24 maja 2017 roku nasze gimnazjum odwiedziła klasa VI c ze Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą panią Magdą Płuciennik. Młodzież wzięła udział w zajęciach z pierwszej pomocy zorganizowanych przez uczniów klas trzecich pod opieką pani Renaty Pietroń. Wszystko odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Umiem pomóc – pokaz udzielania pierwszej pomocy”. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania gości oraz podzielenia ich na cztery zespoły. Następnie każda z drużyn otrzymała cztery zadania z którymi musiała się zmierzyć.
W trakcie zajęć uczestnicy mogli spróbować swoich sił w mini teleturnieju „Postaw na milion", podczas którego odpowiadali na pytania z zakresu pierwszej pomocy. Drugim zadaniem były praktyczne ćwiczenia resuscytacji czyli zewnętrznego masażu serca i sztucznego oddychania na fantomach osoby dorosłej i dziecka. Wykonanie zadania trzeciego miało pomóc w zapamiętaniu numerów alarmowych. których należy użyć podczas zagrożenia. W celu utrwalenia tej wiedzy gimnazjaliści przygotowali młodszym kolegom grę w memory. Zadanie czwarte polegało na telefonicznym zgłaszaniu i odbieraniu zgłoszenia o zdarzeniu, wypadku i nagłym zachorowaniu. Szóstoklasiści podczas zajęć nabyli także umiejętność ułożenia osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej i pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszenia. Gimnazjaliści w nagrodę za duże zaangażowanie w wykonanie zadań nagrodzili swoich gości dyplomami i słodką niespodzianką. Realizatorami projektu byli: Kopczyk Natalia, Wiktoria Kujawska, Patrycja Stodulska, Adam Pszon, Patryk Grządziel, Patrycja Kuczwalska, Magda Światowa i Wiktoria Stodulska.
Szkolna drużyna piłki ręcznej naszego gimnazjum często spotyka się na wspólnych treningach, turniejach i meczach towarzyskich z zawodnikami kaliskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Licealiści trenują także plażową piłkę ręczną. Właśnie przygotowują się do Mistrzostw Polski w Szczecinie w tej dyscyplinie. Nie tylko przyglądaliśmy się ich przygotowaniom ale wzięliśmy czynny udział w treningu poznając zasady i ucząc się elementów technicznych i taktycznych ręcznej plażówki. Niezwykle ciekawa gra.
Renata Pietroń
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 19 maja br. odbyła się wycieczka szkolna dla wyróżniających się uczniów. Nagrodzonymi byli ci gimnazjaliści, którzy uzyskali bardzo dobre wynikami w nauce, wzorową frekwencją oraz aktywnie działali na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
Organizatorem wycieczki była Pani Dyrektor Dorota Ławniczak.
Wyprawa po przygodę rozpoczęła się wyjazdem już o 4.30 rano, kiedy to autokar z 47 uczestnikami wyruszył w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Pierwszym punktem naszego harmonogramu był Jasmundzki Park Narodowy, który położony jest na północno-zachodnim brzegu wyspy Rugia i który dzięki swojemu urokowi wpisany jest do światowego dziedzictwa UNESCO. Park ten zachwycił nas przepiękną puszczą bukową. Innymi urokliwymi elementami parku były wybrzeża z urwistymi, kredowymi cliffami .
Niezapomniane wrażenie pozostawił kolor wody, który był miejscami lazurowy. Wszystko to można było oglądać ze 118-metrowego Tronu Królewskiego, na szczycie którego znajdował się taras widokowy. Uczestnicy pod opieką pani przewodnik udali się również do Centrum Königsstuhl, które dostarczyło wszystkim niezbędnych informacji na temat Parku Narodowego Jasmund oraz różnorodności fauny i flory Morza Bałtyckiego.
Wśród pięknych klifowych krajobrazów, kilometrów plaż i nowoczesnych ośrodków wczasowych na niemieckiej wyspie Rugii można było także zobaczyć miejsce z mrożącą krew w żyłach historią. Tuż nad brzegiem Bałtyku, w miejscowości Prora, rozciąga się 4,5-kilometrowy kompleks wypoczynkowy. Jest on pamiątką po czasach hitlerowskich, a zbudowany w latach 30. w celach propagandowych. Urlop mieli tam aktywnie spędzać obywatele III Rzeszy.
Wiele pozytywnych wrażeń doznaliśmy przejeżdżając przez miasto Binz. Szczególnie utkwiły nam w pamięci wiekowe domy wczasowe, które charakteryzowały się ozdobnymi balkonami i werandami. Większość domów była pomalowana na biało i dlatego często nazywano je „białymi perłami Bałtyku”. Będąc w Binz nie odmówiliśmy sobie spaceru po wyjątkowej plaży oraz pomoczenia nóg w zimnej wodzie.
Naszą całodniową wyprawę zakończyliśmy w Stralsundzie. W pierwszej kolejności udaliśmy się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie starego miasta. Dzieci mogły zobaczyć m.in. Stary Rynek, Kościół św. Mikołaja z charakterystycznymi dla stylu gotyckiego łukami przyporowymi, Bramę Kűretor oraz wzniesiony z XIV wieku Ratusz, będący jednym z ważniejszych przykładów gotyku ceglanego. Była też wolna chwila na zakup pamiątek, skosztowanie lodów, czy shake’ów. Jednak dużym zainteresowaniem wśród młodzieży było zwiedzanie Ozeaneum, będącego jedną z największych takich placówek w północnej Europie. Na powierzchni 8700 m2 uczniowie mogli zobaczyć gatunki fauny i flory z akwenów Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, Morza Polarnego i północnego Atlantyku. Wśród całej ekspozycji, uczniom najbardziej podobał się wybieg pingwinów peruwiańskich, akwarium, w którym znajdują się koralowce, ławice dorszy, belon, jesiotry jak również rekin i płaszczki. Wiele wrażeń dostarczyła nam Sala Giganci Mórz, w której odbywają się pokazy multimedialne na leżakach.
Zmęczeni, jednak pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy przed północą do Kalisza Pomorskiego.
Nasz wyjazd to nie tylko zwykła wycieczka, ale również niesamowity „spacer” wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego.
Serdecznie dziękujemy organizatorowi wycieczki, pani przewodnik oraz wszystkim opiekunom.
16 maja 2017 roku po raz szesnasty w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim zorganizowano Regionalną Gimnazjadę Przedmiotową (przedmioty: język polski, język angielski, język niemiecki oraz matematyka). W tym roku szkolnym uczestniczyło w niej 149 uczniów z powiatu drawskiego, wałeckiego, łobeskiego i stargardzkiego. Byli to przedstawiciele jedenastu gimnazjów.
Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły:
ALEKSANDRA OLSZACKA z klasy 3 c. - zajęła I miejsce w konkursie matematycznym.
KROPIDŁOWSKA MARIKA z klasy 2b – zajęła III miejsce w konkursie języka niemieckiego na poziomie klas drugich
Gratulujemy!
W dniu 16.05.2017 r. piłkarze kaliskiego gimnazjum zajęli II miejsce w 1/4 Finału Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej – 10 osobowej chłopców. Zajęte miejsce daje prawo gry w półfinałach Finału Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej chłopców. Na turnieju rozgrywany w Wałczu stawili się mistrzowie powiatu Choszczno – Gimnazjum z Choszczna, powiatu Łobez – Gimnazjum z Reska, powiatu wałeckiego – Gimnazjum Wałcz, powiatu stargard – Gimnazjum 2 Stargard, powiatu Drawsko Pom. – Gimnazjum Kalisz Pomorski. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Gimnazjum z Choszczna, po zaciętym pojedynku zremisowaliśmy 0:0 co zapowiadało, że będzie to trudny i wyrównany Turniej. W kolejnej potyczce graliśmy z Gimnazjum z Wałcza, również po zaciętej walce osiągnęliśmy zwycięstwo 2:1. Następnym rywalem było Gimnazjum 2 Stargard, które nie przegrało żadnego swojego meczu, mimo dużego zaangażowania naszych chłopców przegraliśmy 1:2. W ostatnim meczu musieliśmy wysoko wygrać z Gimnazjum z Reska, po pierwszej zremisowanej i nerwowej połowie 1:1 udało nam się wygrać 5:1 i uzyskać awans do następnych rozgrywek. Dziękuje wszystkim zawodnikom za wysiłek i pracą na boisku – czekamy na kolejnego rywala!
Trener Waldemar Pawluczuk
Tabela Końcowa Turnieju
1.Gimnazjum 2 Stargard – awans
2.Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim – awans
Skład zwycięskiej drużyny :
Głasek Oskar (1a ), Walerczak Miłosz (1a) , Staniec Miłosz (2a), Dybner Dorian (2b), Bieńko Daniel (2c), Frydrych Szymon (2c), Łacinnik Tymoteusz (2c), Marcinkowski Bartłomiej (2c), Pawluczuk Paweł (2c), Walczak Sergiusz (2c), Zieliński Wiktor (2c), Banasiak Bartosz (3d), Stanisławek Kamil (3d).
„Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla psa"( Kornel Makuszyński)
15 maja br. grupa 14 naszych gimnazjalistów wraz z opiekunami : panią Anetą Hrabeć i Małgorzatą Pietrzak udała się do Stargardu a dokładnie do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie.
Wizyta w tym miejscu jest efektem współpracy, którą nawiązała pani Małgorzata Pietrzak. Za zebrane pieniążki podczas loterii, która odbyła się w naszym gimnazjum zostały zakupione panele ogrodzeniowe dla schroniska.
Pani dyrektor tego miejsca zaprosiła nas do siebie abyśmy mogli z bliska zobaczyć jak wygląda to miejsce.
Po wejściu na teren schroniska powitały nas merdające ogony i oczy pełne ufności. W schronisku tym przebywają koty i psy w różnym wieku.
Nasi uczniowie poznali pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące adopcji zwierzęcia. Mogli też obejrzeć kociarnię oraz psie wybiegi.
Największą frajdą dla dzieciaków była możliwość wyprowadzenia psów na spacer. Podczas wspólnych zabaw nawiązały się prawdziwe przyjaźnie.
Z żalem i smutkiem opuszczaliśmy to miejsce, gdybyśmy mogli, to każdy z nas wróciłby do domu z nowym przyjacielem.
Wiemy, że los zwierząt jest związany z losem człowieka. To, w jaki sposób traktujemy zwierzęta jest miarą naszego człowieczeństwa.
Wizyta ta kolejny raz pokazała jak cudowną i wrażliwą mamy młodzież, która z chęcią zadeklarowała się do pracy w wolontariacie schroniska.
Aneta Hrabeć, Małgorzata Pietrzak
W maju nasza biblioteka stanęła otworem dla uczniów klas VI z sąsiadującej z nami Szkoły Podstawowej. 12 maj br. gościliśmy uczniów klasy VI c, natomiast w ostatni piątek 22 maja w nasze progi zawitała klasa VI b. Uczniowie Ci już po wakacjach będą korzystać z biblioteki w tym budynku, w związku z tym chcieliśmy im trochę przybliżyć to miejsce i sprawić, aby już dziś zapałali chęcią odwiedzania nas. Biblioteka zrobiła na uczniach bardzo dobre wrażenie. Przestronna, jasna wypożyczalnia połączona z dużą czytelnią budziła zachwyt. Do tego pełne półki nowych, jeszcze nie zaczytanych książek i aktualne numery czasopism. Chłopcy zainteresowani byli czasopismami: „Komputer Świat” i „Młody Technik”. Dziewczęta z uwagą oglądały książki. Odwiedziny w bibliotece były również doskonałą okazją do zwiedzenia szkolnych korytarzy, a jest ich naprawdę wiele. To już drugie spotkanie z tego cyklu. Planujemy jeszcze spotkanie ze sportowcami z klasy VI a.
Karolina Wagner, Aneta Hrabeć
Uczniowie naszego gimnazjum wiedzą jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Trening czyni mistrza zatem starają się ćwiczyć jak najczęściej. Realizują projekt gimnazjalny „ Umiem pomóc”, ćwiczą sumiennie na lekcjach EDB, uczą pierwszej pomocy swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej oraz biorą udział w zawodach z pierwszej pomocy.
Każdego roku startują w Wojewódzkim Konkursie Pierwszej Pomocy w Szczecinie. Niestety nie zawsze udaje się dostać do ścisłego finału. Trzeba najpierw przejść eliminacje szkolne, a następnie świetnie wypaść w teoretycznym etapie konkursu. Dwa lata temu udało się awansować i w finale zajęliśmy V miejsce.
W tym roku startowało 58 szkół z całego województwa. Do finału przeszło dziesięć najlepszych, oczywiście znaleźliśmy się w tym gronie. Po kilku godzinach zmagań zajęliśmy miejsce na podium.
I miejsce Gimnazjum nr 18 w Szczecinie
II miejsce Gimnazjum nr 1 z Gryfina
III miejsce Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie z Kalisza Pomorskiego
IV miejsce Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków z Chwiramia
V miejsce Gimnazjum im. M. Kopernika z Połczyna Zdroju
VI miejsce Gimnazjum im. ks. Poety Jana Twardowskiego ze Stargardu
VII miejsce Gimnazjum nr 46 ze Szczecina
VIII miejsce Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy z Kołobrzegu
IX miejsce Gimnazjum im. Orła Białego z Węgorzyna
X miejsce Gimnazjum nr 3 z Gryfic.
Skład zwycięskiego zespołu:
Kopczyk Natalia, Klimczak Paulina, Stodulska Patrycja, Kujawska Wiktoria, Jagielska Anna oraz Zosia Stąporek.
Zawody nie należą do łatwych. Trzeba wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy oraz umiejętnością współpracy w zespole i niesamowitym opanowaniem stresu.
Każdy zespół otrzymuje mapę i poruszając się z jej oznaczeniami musi odnaleźć punkty, w których czekają już pozoranci i przygotowane przez nich zadania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespół rozpoczyna udzielanie pierwszej pomocy pod bacznym okiem sędziów. W tym roku między innymi należało uratować rowerzystę, który utracił stopę po zderzeniu z samochodem, wykonać RKO z urządzeniem AED, uratować zakrztuszonego noworodka, osobę ukąszoną przez żmiję czy też założyć opatrunek po wytrzewieniu jelit. Ciekawym zadaniem było zgłaszanie i odbieranie zgłoszenia w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Zawody uświetniły pokazy Wodnego Pogotowia Ratunkowego a zakończyło uroczyste wręczenie pucharów i nagród, którego dokonali przedstawiciele:
Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Krajowej Rady Resuscytacji, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Prezydenta Miasta Szczecina, PSP i OSP Szczecin, Wojewódzkiej Komendy Policji oraz organizatora czyli Gimnazjum nr 18 w Szczecinie.
Jeszcze raz gratuluję zawodniczkom. Opiekun zespołu Renata Pietroń
W dniu 15 maja klasa 1c oraz 2a uczestniczyły w edukacji zawodoznawczej w Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce pracy strażaka i policjanta, zapoznali się z przebiegiem służby na tych stanowiskach, zobaczyli sprzęt używany podczas akcji gaśniczo-ratunkowych oraz podczas interwencji policji. Wizyta w tych dwóch miejscach udowodniła nam, że zawód strażaka i policjanta są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Bez wątpienia zasługują na nasze uznanie i szacunek.
Serdecznie dziękujemy pracownikom PSP oraz KPP w Drawsku Pomorskim za pouczającą edukację zawodoznawczą oraz za dużą dawkę dostarczonych nam wrażeń.
organizatorzy wyjazdu: J.Cirzniewska, K.Kulik
W piątkowy poranek 12 maja br. jedna z klas VI ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego przyszła do naszej biblioteki szkolnej. Już w progu gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Ławniczak. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli lokal biblioteczny, a po zajęciu wygodnych miejsc z uwagą wysłuchali, co oferuje im nasza biblioteka. Zapoznali się z bogatą ofertą książek i czasopism. Uczniów szczególnie zainteresowały książki o tematyce wojennej, literatura oparta na faktach i literatura fantasy. Generalnie szóstoklasistom spodobała się nasza biblioteka, zarówno wypożyczalnia jak i czytelnia. Uczniowie zwrócili też uwagę na czytelnię komputerową. Na zakończenie wizyty nasi goście przeszli przestronnymi korytarzami i dowiedzieli się, w którym miejscu znajduje się określona pracownia szkolna.
Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner
11 maja w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. Piotr Horzela ponad 4 lata spędził na wyprawach po Afryce, Ameryce Południowej i Antarktydzie, Podróżnik Horzela pokazał zdjęcia ze swojej wyprawy po Antarktyce. Pokazy przeplatane były opowieściami o półtorarocznym pobycie na Antarktyce, pracy na stacji polarnej, plusach i minusach życia na lodowcu, jak i swojej fascynacji żyjącym tam zwierzętami: pingwinami, słoniami morskimi, fokami, ptakami i wielorybami. Podróżnik wzbudził wielką sympatię wśród naszych uczniów. Niektórzy z nich z chęcią chcieliby przeżyć podobne przygody.
Aneta Hrabeć
W kwietniu rozgrywaliśmy szkolny turniej badmintona, gry popularnie nazywanej kometką. Gry, która jest dyscypliną olimpijską i choć z pozoru wydaje się rekreacyjna, potrafi nieźle zmęczyć i wzbudzić wiele pozytywnych emocji.
Rozgrywki toczyły się etapami, kolejno eliminując zawodniczki. Mecze odbywały się w grupach. Spotkania rozgrywano systemem ”każdy z każdym”, dzięki czemu potyczek było bardzo dużo i zawodniczki mogły nacieszyć się grą, która z meczu na mecz robiła się coraz bardziej emocjonująca i zacięta.
Ostatecznie wyłoniona została czwórka najlepszych. Zwycięzcą turnieju została Wiktoria Morawska z klasy III a, drugie miejsce zajęła Maria Gromek również z klasy III a, na trzecim miejscu uplasowała się Maja Łastówka z klasy I b, a tuż za podium ambitnie walcząca Milena Kozłowska z klasy II c.
Wszystkim serdecznie dziękuję i gratuluję.
Magdalena Łastówka
Mokry nos, wielkie oczy i merdający ogon to nasz najlepszy przyjaciel-pies. Niestety, nie każdy tak to postrzega. Corocznie do schronisk trafia wiele porzuconych, niechcianych psów i kotów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zwierzęta najczęściej tracą dom nie ze swojej przyczyny.
Od paru już lat nasze gimnazjum włącza się w akcję pomocy dla bezdomnych piesków. 28 kwietnia br. odbyła się loteria fantowa, której pomysłodawcą była pani Małgorzata Pietrzak.
W sklepiku prężnie działali Natalia Kopczyk, Radosław Ceholnik, Błażej Gwiaździński, Bogdan Stasiak, Agata Dobrzeniecka i Oliwia Zalewska. Ze sprzedaży fantów pozyskaliśmy 360 złotych. Super!!!
Dochód z loterii w całości będzie przeznaczony na zakup karmy dla psiaków ze schroniska . Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom oraz przyjaciołom szkoły za przekazane fanty. Jednocześnie przypominamy, że prowadzimy zbiórkę karmy w postaci puszek, makaronu, ryżu, suchej karmy, a także innych akcesoriów dla psiaków.
Aneta Hrabeć, Małgorzata Pietrzak
Są dni, kiedy nie radzimy sobie z otaczającym nas światem, przygniata nas stres, łapie smutek i depresja. Nie wolno jednak tym uczuciom się poddać.
Samorząd Uczniowski właśnie stresowi i depresji powiedział stanowcze NIE, dlatego też w naszym gimnazjum zorganizowaliśmy dni antystresowe. Przystroiliśmy korytarze w kolorowe balony a w programie umieściliśmy:
- pidżamowy piątek
- poniedziałek z pluszakiem
- wtorek i środa –dni z kolorami.
Człowiek najedzony jest człowiekiem szczęśliwym, zwłaszcza jeśli w menu znajdzie się czekolada. Przygotowaliśmy więc słodki sklepik i częstowaliśmy czekoladą. Musimy się przyznać, że sklepik zorganizowaliśmy wspólnie z uczniami z klasy III d, którzy realizowali swój projekt gimnazjalny „Wiem co jem”.
Zorganizowaliśmy także konkurs na plakat antystresowy. Twórcy otrzymali nagrody a gimnazjaliści mogli poprawić sobie humor spoglądając na plakaty wystawione na szkolnych korytarzach.
Rozdawaliśmy ulotki i informowaliśmy kolegów i koleżanki o bezpłatnym telefonie zaufania dla młodzieży.
Hitem antystresowym okazało się wspólne tańczenie Zumby podczas przerw .
Było miło, wesoło- antystresowo.
Renata Pietroń
Dzisiaj zaczęły się trzydniowe zmagania wiedzowe naszych uczniów. Pierwszego dnia będzie sprawdzana wiedza humanistyczna, drugiego– matematyczno-przyrodnicza, a trzeciego –umiejętność posługiwania się językami obcymi.
W środę na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie jako pierwszy otrzymają blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie będą mieli 60 minut. Drugi blok będzie zawierał zadania z języka polskiego i będzie trwał 90 minut.
W czwartek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku zmierzą się z zadaniami z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą czekały na nich zadania z matematyki.
W piątek będą królowały języki obce na dwóch poziomach. Poziom podstawowy trwa 60 minut. Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym, który potrwa 60 minut.
Wszystkim naszym uczniom życzymy trafnych odpowiedzi i 100% wyników.
Aneta Hrabeć
Kiedy zbliża się Wielkanoc, w wielu naszych domach pojawiają się kolorowe pisanki.
W tym roku szkolnym Rada Rodziców ogłosiła konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.
Na konkurs wpłynęło 45 różnokolorowych , wykonanych różną techniką pisanek.
Podsumowanie konkursu odbyło się 10 kwietnia br. w holu naszego gimnazjum.
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Dorota Ławniczak wraz z Panią Anetą Olszacką- przedstawicielem Rady Rodziców. Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce zdobyła Amelia Mańkowska z kl. II a, II miejsce przypadło Leszkowi Haczkowskiemu z kl. II b, III miejsce – Zuzannie Sobali z kl. I c.
Wyróżnieni zostali: Milena Kozłowska z kl. II c, Amelia Pikula z kl. I b, Małgorzata Zielińska z kl. II a, Bartosz Banasiak z kl. III d, Kacper Wasylów z kl. Ib.
Laureaci zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami .Wszyscy uczestnicy wielkanocnego konkursu otrzymali słodycze. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Aneta Hrabeć
W dniu 7 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz dzięki współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Drawsku Pomorskim w Gimnazjum im. M.Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim odbyła się w konferencja szkoleniowa pt. Depresja - porozmawiajmy o niej. Wykład dla rodziców naszych uczniów, nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych poprowadziła Pani Dąbrówka Załuska - Promotor Zdrowia, Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie oraz Pani Jolanta Rokosz - Starszy Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Drawsku Pomorskim.
Celem konferencji było zwrócenie uwagi na rozmiar zjawiska i następstw społecznych choroby, jaką jest depresja. Depresja jest jedną z najczęstszych i najgroźniejszych chorób współczesnej cywilizacji. Wiedza na jej temat bez wątpienia powinna być propagowana, ponieważ problem ten dotyczy coraz większej liczby osób. Jej charakter sprawia, że niezależnie od wieku, statusu czy sytuacji życiowej, może przytrafić się każdemu, nawet dziecku, czy nastolatkowi! Dzięki konferencji możliwa była również wymiana poglądów oraz doświadczeń na temat rozpoznawania choroby i skutecznej pomocy osobom na nią cierpiącym.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za aktywny udział w konferencji. Oby zdobyta wiedza przyniosła efekty w postaci udzielanej pomocy osobom cierpiącym na depresję.
pedagog szkoły - K.Kulik