Szczęśliwy numerek

REGULAMIN "SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA"

1. Szczęśliwy numerek zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnych, niezapowiedzianych kartkówek  oraz odrobienia zadania domowego z poprzedniego dnia.

2. Punkt 1 jest nieważny, jeżeli odpowiedź ustna, kartkówka lub ocena za zadanie domowe ma zaważyć na ocenie półrocznej lub rocznej.

3. Uczeń ze szczęśliwym numerkiem może sam zgłosić się do odpowiedzi ustnej na ocenę oraz pisać niezapowiedzianą kartkówkę.

4. Uczeń ma obowiązek pisać zapowiedziane prace klasowe i sprawdziany oraz oddawać do oceny prace domowe, które były zadane z wyprzedzeniem.

5. Uczeń ze szczęśliwym numerem jest zobowiązany do aktywnego udziału w lekcji. Za pracę na lekcji uczeń może zostać oceniony!

6. Szczęśliwy numerek nie dotyczy lekcji wychowania fizycznego.

7. Uczeń posiadający szczęśliwy numerek nie jest zwolniony z przestrzegania regulaminu szkolnego. Szczęśliwy numerek nie chroni od uwag za złe zachowanie.

8. W przypadku nieodpowiedniego zachowania uczeń traci swoje przywileje, których może go pozbawić nauczyciel przedmiotu oraz – na wniosek pracownika administracji szkolnej – wychowawca klasy.

9. Z przywileju szczęśliwego numerka uczeń nie może korzystać na zajęciach, z których otrzymał na semestr ocenę niedostateczną lub jest nieklasyfikowany oraz opuścił więcej niż 30 godzin lekcyjnych bez usprawiedliwienia.

10. Uczeń posiadający danego dnia szczęśliwy numerek ma obowiązek poinformować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji (zaraz po wejściu do sali).

12. Szczęśliwy numerek losowany jest za pośrednictwem systemu „Librus” każdego dnia o godz. 18:00 i widoczny na kontach uczniów oraz rodziców (również na kontach nieaktywnych).

11. Wylosowany numerek umieszcza się w widocznym miejscu w holu szkoły.

12. Wylosowany danego dnia szczęśliwy numerek nie bierze udziału w losowaniu, aż do rozpoczęcia kolejnego cyklu losowania.